Для популяризації персонального електротранспорту необхідна розвинута інфраструктура. Українські компанії активно інвестують в розробку програмного забезпечення та «розумного» обладнання для зарядки, оренди й оплати «зелених» автівок. Одна з таких компаній, TOKA, минулого року виборола право представити на глобальному фіналі конкурсу ClimateLaunchpad своє рішення для EV-зарядки у житлових комплексах.
Команда TOKA увійшла до трійки переможців національного фіналу ClimateLaunchpad 2018 і разом з UGrid та Stock-Factory брала участь в міжнародному фіналі найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей. Greencubator, як організатор національного етапу ClimateLaunchpad, попросив директора ТОКА Стефана Благовісного поділитися досвідом і порадами напередодні цьогорічного відбору до конкурсу. Нагадуємо, дедлайн подачі заявок — 2 липня.
Про «зелену» бізнес-ідею, з якою брали участь в ClimateLaunchpad
«— Компанія ТОКА розвиває в Україні мережу заправних станцій для електромобілів з будь-яким типом зарядки. На конкурсі ClimateLaunchpad ми презентували SGS (smart greed solution) — рішення, що дозволяє заряджати електромобіль в багатоповерхових будинках. Ця система «розумного» балансування енергонавантаження на загальні мережі сприятиме появі доступних як для забудовників, так і для мешканців точок для нічної зарядки електромобілів. Це, в свою чергу, зробить користування електрокарами привабливішим для пересічних українців.»
Більше про розробки TOKA та їх «зелену» складову читайте в нашому матеріалі
Про отриманий досвід
«— Участь в конкурсі допомогла нам якісно прокачати нашу презентацію для подальшого просування продукту. Наш досвід з пітчингу і презентації в Единбурзі, де проходив міжнародний фінал 2018 року, вважаємо найціннішим здобуттям. Отримані знання постійно використовуємо в роботі.»
Читайте також враження й поради українських команд Stock-Factory і UGrid
Про відмінності у розвитку EV-інфраструктури
«— Напрями розвитку електромобільної галузі схожі в Україні та світі. В Європі, як і у нас, є багато гіпотез та бракує практичних знань для втілення рішень. Єдиною фундаментальною різницею є те, що іноземні користувачі готові платити за EV-користування стільки ж, скільки за машини з двигунами внутрішнього згоряння, тому що це екологічно. А українські користувачі — лише за умови, що електромобіль буде дешевше.»
Поради учасникам ClimateLaunchpad 2019
- «Робіть опитування потенційних клієнтів — це не так складно, як здається, зате переконаєтеся, що ваш продукт дійсно корисний та потрібний;
- вірте в себе та свій продукт та «інфікуйте» своєю ідеєю кожного, хто вам трапляється на шляху;
- вчіть англійську мову:)»