Greencubator провів тренінги Академії енергетичної стійкості бізнесу в 5 містах України

Greencubator завершив серію тренінгів Академії енергетичної стійкості бізнесу, яка відбулася в п’яти містах країни за підтримки ПРООН в Україні та уряду Японії. Ця програма підвищила енергетичну грамотність українських підприємців, дозволила малому та середньому бізнесу здобути практичні знання для подолання енергетичних викликів і стимулювала їх до реальних змін. 

Навчання в Академії пройшло 125 підприємців з різних регіонів України. Серед них були бізнеси з Вінниці, Харкова, Одеси, Львова, Києва, Чернігова, багато релокованих бізнесів, а також двоє учасників, які приїхали прямо з Херсона. Це були представники різноманітних секторів: від виробників сільськогосподарської продукції, кераміки, косметики, ПВХ-труб і технологічних виробів для ЗСУ до енергетиків і підприємців зі сфер туризму, медицини, будівництва та електротранспорту. Програма Академії була орієнтована на малий і середній бізнес, включаючи власників, управлінців, фінансових директорів та енергоменеджерів. 

Основною метою серії тренінгів було навчити підприємців ефективно адаптувати свої бізнеси до енергетичної кризи, що виникла через війну. Цьому навчали тренери: голова правління Greencubator, гостьовий викладач Львівської бізнес-школи УКУ Роман Зінченко, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку Юлія Усенко, директор ТОВ PDM Engineering та енергетик-проєктант Станіслав Мельник і голова Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин. Програма охопила ключові аспекти енергетичної стійкості, включаючи захист бізнесу від енергетичних ризиків, підвищення ефективності використання енергоресурсів, зниження витрат енергії та пошук нових бізнес-моделей для створення додаткових джерел доходу.

Відгуки учасників

Кожен із п’яти тренінгів став потужною платформою для обміну досвідом та отримання нових знань. Чимало відгуків, які ми отримали від учасників, відзначили важливість та актуальність цієї навчальної програми для їхнього бізнесу. За їхніми словами, завдяки Академії енергетичної стійкості бізнесу вони змогли отримати не лише знання, але й потужну мотивацію для впровадження інноваційних рішень, які сприятимуть підвищенню ефективності їхніх компаній.

Тренінги у кожному місті мали свої особливості. Зокрема, в Одесі активно обговорювали нові моделі енергопостачання та «енергетичний карієс»,  учасники з Вінниці високо оцінили інформацію щодо гібридних СЕС, енергоменеджменту та енергоаудиту, а у Львові своїм досвідом ділилися підприємці, які перевезли бізнес зі сходу України.

На тренінгу в Києві додатково відбулася презентація кредитної програми Райффайзен Банку, яку представила фахівчиня з фінансування енергетичних рішень Ярослава Конченко. А у Вінниці виступили начальниця відділу енергоменеджменту департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Вікторія Яворовенко, директор ТОВ «Промавтоматика Вінниця» Михайло Ганчук та підприємець, керівник Благодійного фонду родини Гуменюк, Віталій Гуменюк.

  • «Це був чудовий досвід обміну ідеями та отримання нових знань, які ми готові інтегрувати у рішення для свого бізнесу!» (ECOFACTOR)
  • «Отримана від вас інформація стала основою для створення навчального проєкту для моєї команди і всіх, хто цікавиться лайфхаками для економії енергоресурсів та піклується про наше довкілля. Ви дійсно круті, драйвові й надихаєте на нові звершення!» (Олексій Ковтун, ТОВ «НЬЮТОН-ПРОМСЕРВІС»)
  • «Особливо хочу відзначити ваш підхід до викладання, який дозволив не лише зрозуміти теоретичні аспекти енергетичної стійкості, але й побачити реальні шляхи застосування цих знань у практичній діяльності. Це дійсно важливий крок для розвитку кожного учасника та для мене особисто, і принесе ефект для бізнесу та, надіюсь, навіть країни загалом.» (Мар’яна Гречанюк, ТОВ «ЮНІВЕРС ГАЗ»)
  • «Завдяки вашим рекомендаціям і лайфхакам ми вже працюємо над адаптацією програми тренінгу до потреб виробництва керамічної продукції… Наше завдання – не лише зменшити витрати енергії, але й навчити команди виробництва, як впроваджувати нові інноваційні рішення для досягнення стійкості та конкурентоспроможності на ринку… Ще раз дякуємо за ваш внесок у нашу спільну справу та за те, що показуєте нам нові горизонти!» (Юрій Тупікало, регіональний керамічний кластер «Кераміка Донеччини»)
  • «Дякуємо організаторам за розбір дійсно актуальної теми, дякую ПРООН та уряду Японії за підтримку. Це дуже важливо як з погляду нових ідей, так і з точки зору моральної підтримки, що ми не на самоті залишилися розбиратися з цим ось усім. Сердечна подяка » (Аліна Єгорова, Allect)
  • «А ще дякую всім учасникам, які щиро ділилися тими апгрейдами, що вони зробили для свого бізнесу, виказували побоювання та задавали болючі питання , а інші учасники розповідали про рішення. Навіть дізналися від колеги як «на шару обігріти дім», поставивши майнінгові ферми на першому рівні дому. Але то вже трошки одеський гумор…» (Марія Поблінкова, благодійна організація «Благодійний фонд «Процвітай»)

Ми впевнені, що Академія енергетичної стійкості бізнесу стала важливим кроком у формуванні стійкого та енергоефективного бізнес-середовища в Україні, і допомогла підприємцям краще розуміти енергетичні виклики та знайти конкретні рішення для їхнього бізнесу.  

Greencubator планує продовження проєкту в онлайн-форматі, щоб надати інструменти для адаптації та розвитку в сучасних умовах ще більшій кількості українських бізнесів та громад.

Курс Академія енергетичної стійкості бізнесу створений в межах «Платформи стійкого бізнесу. Академія» Програми розвитку ООН в Україні у співпраці з Greencubator в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», що імплементується за підтримки уряду Японії.