ClimateLaunchpad

З 2016 року Greencubator організовує в Україні найбільші у світі змагання “зелених” бізнес-проектів ClimateLaunchpad. Мета конкурсу — допомогти командам, які мають “зелену” бізнес-ідею, пройти шлях від  проекту на серветці до робочого бізнесу, що створює низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. Організатор — європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC за підтримки ЄС.
Для учасників змагання відкривається шанс пройти crash-test власних проєктів, дізнатися як фінансувати й запускати свою ідею, отримати доступ до мережі потенційних інвесторів та партнерів. На команди-учасниці  чекає інтенсивний тренінг у буткемпі та серія навчальних сесій, покликаних підготувати їх до Національного фіналу конкурсу. Команди-переможниці Національного фіналу восени представлятимуть Україну на Регіональному і Глобальному фіналах, де змагатимуться з сотнями команд з усього світу за грошову винагороду і місце в акселераційній програмі Climate-KIC, частиною якої є ClimateLaunchpad.
Конкурс допоміг понад 60 українським підприємцям, що займаються технологіями, доопрацювати свої бізнес-моделі, а також надихнув сотні майбутніх “зелених підприємців”. 
12 українських фіналістів пройшли у Гранд-фінал. Двоє з них потрапили до Топ-16 і були зараховані до акселератора Climate-KIC. Деякі випускники ClimateLaunchpad Україна залучили венчурний капітал або взяли участь у інших акселераційних та грантових програмах. Серед найпомітніших учасників ClimateLaunchpad такі компанії як:
  • Carbominer, проєкт, що знайшов нове рішення для отримання СО2 прямо з повітря і його безпосередню доставку у теплиці клієнта без будь-якого зберігання. Минулого року проєкт залучив інвестиції від українського венчурного фонду SMRK
  • Effa, які виробляють екологічні одноразові побутові товари минулого року оголосив про залучення раунду в розмірі $ 500 000 від ангельського інвестора.
  • GoTo-U, платформа, що з’єднує бізнес-локації, які мають зарядні станції, та водіїв електромобілів, які можуть безкоштовно заряджати свої машини, користуючись послугами цих локацій. Сьогодні компанія працює у 43 країнах світу. 
  • ТОКА, що сьогодні має одну з найбільших мереж електрозарядних станцій в Україні.  
  • GreenBin, чий мобільний додаток дозволяє обмінювати пластикові пляшки на продукти або знижки у магазинах. Нині компанія успішно підкорює польський ринок, а у минулому році виграла національний фінал PowerUp2020 — найбільший конкурс для стартапів у Центральній та Східній Європі. 
Прийом заявок на ClimateLaunchpad від учасників з України закінчується 4 липня опівночі. Податися на участь можна на сайті конкурсу за посиланням: https://climatelaunchpad.org/application-form/ 
ClimateLaunchpad Ukraine: відео нагородження переможців національного фіналу 2020
Переможці національного фіналу ClimateLaunchpad 2020
Переможці національного фіналу CLimateLaunchpad 2019
Переможці національного фіналу ClimateLaunchpad 2018
Історія конкурсу ClimateLaunchpad в цифрах
Інформаційний партнер: