Про проєкт

«Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових конкурсів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій.  Він є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. В Україні з 2017 року його впроваджує ГО «Грінкубатор».

Конкурс підтримує українські компанії малого та середнього бізнесу, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату. Гранти до 50 тисяч євро покривають 75% витрат на заявлені послуги.

Компанії можуть використати ваучер для розробки та впровадження  «зелених» інновацій на різних етапах діяльності — від  захисту інтелектуальної власності та промислового дизайну прототипів до сертифікації продуктів та проєктування своїх виробничих потужностей.

44

Компанії-переможці

2017

Рік запуску проєкту

10

Переможців у 2024

€50 000

Максимальна сума гранту

У 2021 році Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та Європейський Союз запустив нову фазу проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Після успішного впровадження проєкту в Україні починаючи з 2017 року, він продовжує підтримувати малий та середній бізнес, пропонуючи гранти для підтримки української екосистеми клінтек підприємництва.

Наступна фаза інноваційних ваучерів пропонує 1 млн. EUR для українських компаній. Малий та середній бізнес може отримати до 50 000 EUR на розробку кліматичних інновацій, екологічних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.

Ваучери допомогли створити деякі ключові технології, що лежать «у серці» багатьох українських «зелених» інновацій. Проєкт підтримав такі компанії, як Delfast, що виробляє електробайки – рекордсмени книги рекордів Гіннеса; SolarGaps – розробника сонцезахисних жалюзів, що генерують енергію; PRANA – виробника енергоощадних рекуператорів; TOKAGO TO-U та Autoenterprise – операторів рішень для електромобільності; BIOsens – творців портативної лабораторії для аналізу наявності мікотоксинів у посівах прямо на полях; xBeam3D – розробника технології 3D-друку титановим дротом та ін.

ДОЄДНАТИСЯ ДО СПІЛЬНОТИ GREENCUBATOR

Набір на грантову програму "Кліматичні Інноваційні Ваучери" зараз закритий. Щоб дізнатися першими про старт нового набору, заповніть анкету нижче.

Розвиваємо зелені бізнеси в Україні

Отримай грант до 50 тисяч євро на розвиток своєї інновації

ХТО МОЖЕ СТАТИ УЧАСНИКОМ?

Для участі в конкурсі компанії потрібно виконати всі умови*
ЗЕЛЕНІ ІННОВАТОРИ
Підприємці, які розробляють або впроваджують екологічні та енергоефективні технології
ЮРИДИЧНІ ОСОБИ

Зареєстровані юридичні особи, які провадять діяльність на території України не менше 1 року;

МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС

Компанії, що належать до сектору малого та середнього бізнесу

НАЯВНІСТЬ СЕРВІС-ПРОВАЙДЕРА