Підсумки TeslaCamp 2018: в словах, цифрах і фото

1-2 вересня у Києві відбувся табір енергетичних інновацій TeslaCamp, учасники якого на відкритому повітрі обговорили майбутнє енергетики і енергетику майбутнього. Протягом двох днів відвідувачі слухали виступи фахівців в галузі енергетики, знайомились з енергетичними розробками в демонстраційній зоні та відпочивали на території табору, який на 100% живився енергією сонця.

TeslaCamp 2018 у цифрах:

 • 215 учасників, 6 тематичних блоків, 20 спікерів, 13 волонтерів;
 • 16 спонсорів та партнерів, які зробили цей захід можливим;
 • 8 команд-учасників національного фіналу найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad і 3 команди-переможця;
 • 3 сонячні станції, які живили табір протягом всього заходу. Станціями згенеровано 32,3 кВт*г електроенергії; втрати згенерованої енергії по мережі в середньому склали 2% (приблизно в 10 разів менше, ніж аналогічний показник традиційної мережі).

TeslaCamp – це завжди результат дружньої співпраці, об’єднаних зусиль різних організацій та людей. Цього року він пройшов за спонсорської підтримки наших давніх друзів, а також нових технічних та інформаційних партнерів:

Спонсори: НТК Метрополія, Атмосфера, ГК KNESS
Партнери: Leo Lightman, UTEM SOLAR, Nextbike, КТС-Інтек, Дует Пауер, Industrial Management Consulting, Energy.ua, Ecoenergy, EOSenergy, КП Плесо, Climate-KIC, BLS.
Інформаційні партнери: Electrovesti.net та видання k750

Андрій Зінченко, керівник та співзасновник TeslaCamp:

«— Ми задоволені результатами цьогорічного кемпу, адже вже можемо говорити про рекордну кількість учасників за 5 років існування проекту. Також раді спостерігати тенденцію, коли TeslaCamp стає майданчиком для різних точок зору усіх сторін енергетичної сфери: бізнесу, органів влади, громадських організацій тощо».

Як 32 кВт*г зарядили енергетику України на рік вперед

День “0”

В День “0” на території TeslaCamp 2018 розгортали власну мікромережу

В День “0” на території TeslaCamp 2018 розгортали власну мікромережу

TeslaCamp 2018 живився на 100% від відновлюваних джерел енергії

Так працювали над розгортанням мікромережі, що живилася енергією сонця

Так працювали над розгортанням мікромережі, що живилася енергією сонця

Сонячні системи, які живили табір

День 1: ClimatLaunchpad, обговорення енергетичної геополітики, виступи українських компаній, які свідчать — майбутнє поряд

Міжнародний конкурc ClimateLaunchpad має на меті пошук проривних «зелених» бізнес-ідей та команд, спроможних їх втілити — від «серветки» до робочого бізнесу; а також швидке перетворення таких бізнес-ідей на динамічні компанії, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє.

Організатором програми є європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC, партнером і організатором національного етапу в Україні є ГО Greencubator.

Вже у листопаді команди-переможці національного етапу конкурсу ClimateLaunchpad представлятимуть Україну на Global Grand Final в Единбурзі

Журі українського фіналу: Ігор Стефурак — засновник Workcelerator; Євген Дідіченко — директор R&D департаменту компанії KNESS, одного з флагманів нової енергетики в Україні; Ольга Афанасьєва — виконавча директорка Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA); Олександр Озеран — Генеральний директор Директорату державної політики у сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку, Мінінфраструктури

Переможцями, які представлять Україну на Global Grand Final в Единбурзі, Шотландія, стали UGrid, TOKA, Stock-Factory.

Третє місце: Stock-Factory платформа для виробників, рітейлерів, яка допоможе оперативно продавати або передавати на благодійність якісні товари, строк придатності яких наближається до завершення

Друге місце — мережа електрозаправок TOKA з системами «розумного» балансування енергонавантаження на мережі

Перше місце журі присудило команді UGrid, яка розробила «Інтернет електроенергії» — апаратне і програмне рішення для розгортання мікромережі на основі звичних енергомереж

Більше про конкурс та особливості проведення ClimateLaunchpad в Україні читайте в матеріалі

Лекційна частина першого дня була представлена двома тематичними блоками: обговорення геополітики і представлення українських проектів. Михайло Гончар з Центру Глобалістики XXI століття говорив про енергетичну геополітику і про шанси України перетворитися на країну-експортера природного газу. Одна з тез виступу пана Михайла: в Україні маємо говорити про природний газ як про перспективний та «зелений» шлях в енергетичну еру.

Михайло Гончар на TeslaCamp 2018

Депутат Верховної Ради Олексій Рябчин завітав на TeslaCamp в якості представника законодавчої влади і долучився до обговорення енергетичної геополітики

Віталій Кушніров, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції: «Ми раді брати участь в подіях формату TeslaCamp. Це дає можливість у невимушеній атмосфері на відкритому повітрі обговорити з провідними фахівцями енергетичної галузі питання розвитку технологій відновлюваної енергетики і, зокрема, питання енергетичного стратегічного розвитку та втілення “Енергостратегії 2035″».

Віталій Кушніров на TeslaCamp 2018

Як доказ того, що майбутнє енергетики вже наступило в Україні, представники компаній демонстрували свої розробки в демозоні та розповідали про них зі сцени. Сергій Шакалов, генеральний директор компанії KNESS розповів про те, як у Вінниці розпочали виробляти сонячні панелі. Перша партія вийде вже у грудні цього року, потужність панелей становитиме 200 Мегават на рік.

Сергій Шакалов представляв на TeslaCamp компанію KNESS, яка також виступила спонсором події

Денис Пащенко, ТОВ «Ротор-Суми», виступив спікером на події, а його команда презентувала в таборі установку, що спалює деревні пелети (біомасу) і видає електроенергію та тепло. Спершу пелети газифікують, а від енергії спаленого газу працює мотор Стірлінга. Внаслідок охолодження двигуна нагрівається вода — так і працював душ на території табору.

Установка від інженерів «Ротор-Суми» і душ в таборі TeslaCamp

З цією розробкою компанія націлилась на глобальний ринок розподіленої генерації, який за прогнозами Zion Market Reasearch має обсяг $56 млрд, а до 2023 року ця цифра зросте до $103 млрд.

Денис Пащенко на TeslaCamp 2018

Роман Биско, співзасновник компанії Meredot пояснював, як працює безпровідна розетка, винайдена його компанією.

Роман Биско на TeslaCamp 2018

В демонстраційній зоні можна було побачити, як працює Meredot. Нагадаємо, від звичайної розетки вона відрізняється: відсутністю електричних роз’ємів та дротів, що плутаються під ногами; тим, що керується через Wi-Fi; дизайном, адже це охайна плашка на столі або на стіні, а не застаріла дірка-п’ятачок у шпалерах.

Екскурсія на стенді Meredot в демонстраційній зоні TeslaCamp 2018

Сергій Коваленков з компанії Hempire розповідав про використання технічних конопель у будівництві, а також демонстрував надійність цього матеріалу на практиці:

Виступ Hempire на TeslaCamp 2018

Виступ Hempire на TeslaCamp 2018

Сергій Коваленков на TeslaCamp 2018

По закінченні освітньої частини табору один зі спонсорів TeslaCamp 2018 НТК Метрополія влаштував святкову вечірку, під час якої енергетично активні учасники з’їли 60 кг шашлику і випили 60 л вина!

День 2: енергетика громад, життя після монополій, новий дизайн ринку ВДЕ, адаптація енергетичної стратегії України

Лекційна частина другого дня мала потужне наповнення, адже серед спікерів були представники різних гравців енергетичного ринку, і вони охоче говорили про реальні проблеми галузі і пошук рішень, які задовольнятимуть усі сторони.

Президент Асоціації сонячної енергетики України Юрій Фаворський розповідав про два шляхи розвитку енергетики, один з яких — горизонтальний, створення мікромереж.

Юрій Фаворський на TeslaCamp 2018

Представник Житомирської ОДА Микола Шумський поділився досвідом, як область здійснила прорив у переході на ВДЕ

Микола Шумський на TeslaCamp 2018

Мер Славутича Юрій Фомічев розповів про сьогодення молодого міста енергетиків і анонсував створення першого в Україні муніципального енергетичного кооперативу

Юрій Фомічев на TeslaCamp 2018

В панельних дискусіях брали участь:

 • Іван Бондарчук, Юридична компанія ILF;
 • Віктор Буток, незалежний експерт з енергетики;
 • Андрій Зінченко, співзасновник ГО Greencubator;
 • Олексій Михайленко, Dixi Group;
 • Всеволод Ковальчук, в.о. директора НЕК Укренерго;
 • Віктор Куртєв, генеральний директор НТК “Метрополія”;
 • Всеволод Ковальчук, в.о. директора НЕК Укренерго;
 • Ірина Ставчук, координаторка мережі Climate Action Network в регіоні Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія;
 • Олександр Дячук, провідний науковий співробітник у Інституті економіки та прогнозування НАН України.

Обговорення майбутнього енергетики на TeslaCamp 2018

Обговорення майбутнього енергетики на TeslaCamp 2018

Обговорення майбутнього енергетики на TeslaCamp 2018

Обговорення майбутнього енергетики на TeslaCamp 2018

Демонстраційна зона

Віктор Хоменко, експерт з фотовольтаїчних систем, звітував про розгортання мікромережі на TeslaCamp 2018

Стенд компанії SolarGaps в демонстраційній зоні на TeslaCamp 2018

Дитячі активності на TeslaCamp 2018

Станція Nextbike, технічного партнеру на TeslaCamp 2018

Компанія UTEM Solar пригощала учасників TeslaCamp 2018 пивом, звареним з використанням енергії сонця

TeslaCamp 2018