У Карпатах встановили сонячну станцію для зарядки ґаджетів на висоті 1542 м

Відтепер на вершині гори Хом’як, що у південно-східній частині Українських Карпат, можна не тільки милуватися красою ландшафтів, але і заряджати мобільні пристрої від відновлюваного джерела енергії. Незвичайний проект реалізовано Центром соціальних і ділових ініціатив та Карпатським національним природним парком.

Монтаж обладнання на горі здійснювали фахівці з компаній Solar Service і Ukrledlight, а також працівники Карпатського національного природного парку. Найбільшим випробуванням стала безпосередня доставка панелей та іншого устаткування на гору, що має висоту 1542 м. Як виглядає установка на фоні Карпат зафіксовано у відео:

Ініціатори сподіваються, що встановлення панелей на вершині гори допоможе популяризувати використання відновлюваних джерел енергії на природоохоронних територіях. Додатково, встановлення сонячних панелей дозволить освітлювати статую Матері Божої у темну пору доби.

Проект реалізовано завдяки «Програмі екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Нагадаємо, 1-2 вересня у Києві відбувся енергетичний табір TeslaCamp, на території якого працювала власна мікромережа, що забезпечила захід «зеленою» енергію з відновлюваних джерел. Більше про те, як працювала ця система на березі Дніпра читайте в нашому матеріалі.

Детальніше про українські «зелені» історії:

Posted in Новини and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *