Прийом заявок на ClimateLaunchpad — найбільший у світі конкурс «зелених» бізнес-ідей.

Шостий рік поспіль Greencubator організовує в Україні відбір на глобальне змагання ClimateLaunchpad для стартапів і бізнесів на ранніх стадіях розвитку. ClimateLaunchpad — це можливість розповісти усьому світу про власні дружні до клімату ідеї та отримати поштовх для їх розвитку. Навіть якщо ідея все ще лише “на серветці”, вона може бути почутою та підтримаю к рамках конкурсу!

Для учасників змагання відкривається шанс пройти crash-test власних проєктів, дізнатися як фінансувати й запускати свою ідею, отримати доступ до мережі потенційних інвесторів та партнерів. На команди-учасниці чекає інтенсивний тренінг у буткемпі та серія навчальних сесій, покликаних підготувати їх до Національного фіналу конкурсу. Команди-переможниці Національного фіналу восени представлятимуть Україну на Регіональному і Глобальному фіналах, де змагатимуться з сотнями команд з усього світу за грошову винагороду і місце в акселераційній програмі Climate-KIC, частиною якої є ClimateLaunchpad.

ClimateLaunchpad сприяє зростанню українських “зелених” стартапів з 2016 року. Конкурс допоміг понад 60 українським підприємцям, що займаються технологіями, доопрацювати свої бізнес-моделі, а також надихнув сотні майбутніх “зелених підприємців”.

12 українських фіналістів пройшли у Гранд-фінал. Двоє з них потрапили до Топ-16 і були зараховані до акселератора Climate-KIC. Деякі випускники ClimateLaunchpad Україна залучили венчурний капітал або взяли участь у інших акселераційних та грантових програмах. Серед найпомітніших учасників ClimateLaunchpad такі компанії як:

  • Carbominer, проєкт, що знайшов нове рішення для отримання СО2 прямо з повітря і його безпосередню доставку у теплиці клієнта без будь-якого зберігання. Минулого року проєкт залучив інвестиції від українського венчурного фонду SMRK.
  • Effa, які виробляють екологічні одноразові побутові товари минулого року оголосив про залучення раунду в розмірі $ 500 000 від ангельського інвестора.
  • GoTo-U, платформа, що з’єднує бізнес-локації, які мають зарядні станції, та водіїв електромобілів, які можуть безкоштовно заряджати свої машини, користуючись послугами цих локацій. Сьогодні компанія працює у 43 країнах світу.
  • ТОКА, що сьогодні має одну з найбільших мереж електрозарядних станцій в Україні.
  • GreenBin, чий мобільний додаток дозволяє обмінювати пластикові пляшки на продукти або знижки у магазинах. Нині компанія успішно підкорює польський ринок, а у минулому році виграла національний фінал PowerUp2020 — найбільший конкурс для стартапів у Центральній та Східній Європі.

Прийом заявок на ClimateLaunchpad від учасників з України закінчується 4 липня опівночі. Податися на участь можна на сайті конкурсу за посиланням: https://climatelaunchpad.org/application-form/.

Найбільший в світі конкурс “зелених” бізнес-ідей ClimateLaunchpad проводиться з 2014 року, організатором є європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC, партнером і організатором національного етапу в Україні з 2016 року є Greencubator.