«Ми долучаємось до автономної революції» — як українська компанія Meredot отримала грант Horizon 2020

Українська компанія Meredot отримала грант в рамках програми Horizon 2020 на розвиток свого рішення бездротової передачі енергії. Продукт Meredot привчить користувачів по-іншому взаємодіяти з мережею: без традиційних, але незручних дротів, з новим естетичним інтерфейсом для живлення приладів. 

Як розробники готувалися до Horizon 2020 і що вдосконалять за отримані 50 000 євро, нам розповів CEO Meredot Роман Бисько

Про розробку, на яку отримали грант

— Компанія Meredot розробляє технологію передачі електроенергії потужністю до 7 кВт на відстань 30 см «в повітрі» з такою ж ефективністю, як і дротові рішення. 

Ми хотіли здійснити революцію в живленні електропристроїв, адже стало очевидно, що з часом люди перестануть використовувати в повсякденному житті розетки, вилки, кабелі та блоки живлення. Так само, як це сталося з кабелем Ethernet: користуватися ним сьогодні вже дивно, адже інтернет передається «повітрям» у вільному доступі просто на вулиці.

І якщо ми не візьмемо участь в автономній революції, то не будемо корисні людям. Тому Meredot і розробляє технологію бездротової передачі енергії для таких рішень як бездротова зарядка мобільних пристроїв, бездротова зарядка електромобілів, дронів, роботів тощо.

Про особливості подачі заявки 

— Ми почали з вивчення документів, які знаходяться на офіційному сайті програми Horizon 2020. У них є розгорнутий план з поясненнями: починаючи з того, якого рівня інноваціям повинен відповідати проект, і закінчуючи детальним і структурованим переліком запитань, на які потрібно відповісти в заявці.

Всього ми подали три заявки. Уже після першої зрозуміли, що знаходимося на вірному шляху — набрали 13 з 15 балів і отримали сертифікат Seal of Excellence від Єврокомісії. Особливість програми Horizon 2020 в тому, що в ній не тільки оцінюють і виставляють бали, але й дають розгорнутий опис з рекомендаціями, над чим вам потрібно працювати і що слід змінити в разі подачі наступної заявки.

В Європі завдяки сертифікату Seal of Excellence можна отримати кредит без відсотків, так як цей сертифікат вже підтверджує кваліфікацію вашої технології, або отримати кошти в інших грантових програмах фінансування. На жаль, для інвесторів в Україні цей сертифікат сьогодні не відіграє значної ролі.

Про розвиток продукту

— Всі багато чули про бездротові зарядні пристрої, але чому ж люди все ще використовують кабелі? Тому що останні є ефективнішими і потужнішими, ніж існуючі бездротові рішення. 

Отримані кошти Meredot направить на доопрацювання технології, лабораторні тести і адаптацію її до потреб користувачів автомобільної, побутової і мобільної техніки.

Роман Бисько демонструє прототипи безпровідних зарядок Meredot на TeslaCamp 2018

Джерело: EIC SME website, фото надано Meredot

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: