П’ять років боротьби зі змінами клімату — історія конкурсу ClimateLaunchpad

Конкурс «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad проводиться з 2014 року і щоразу підтверджує свій статус найбільшого світового змагання кліматичних бізнес-ідей. Щороку до нього приєднується все більше країн і континентів, все більше бізнес-ідей і cleantech-стартапів будують шлях до реалізації своїх задумів і боротьби зі змінами клімату.

Організатором конкурсу є європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC, партнером і організатором національного етапу в Україні є Greencubator — платформа, що розвиває екосистему кліматичних інновацій. В 2018 році наша країна увійшла до ТОП-10 за кількістю поданих заявок: 55 учасників на початку конкурсу, з яких 8 команд дійшли до фіналу, а переможці UGrid, TOKA, Stock-Factory представили країну на Global Grand Final у Шотландії.

Головний конкурс «зелених» бізнес-ідей в цифрах

За п’ять років проведення конкурсу його вплив на формування «зелених» бізнесів постійно зростав. Починаючи з 2014 року, у національних відборах по всьому світу взяли участь 4 150 команд:

Дані офіційної статистики від організаторів ClimateLaunchpad

Все більше країн щороку долучаються до змагання:

Україна бере участь в конкурсі з 2016 року

Щорічно зростає і кількість бізнес-ідей, що запрошуються до участі в конкурсі та мають реальний шанс вплинути на зміну клімату і запобігти негативним наслідкам:

За 5 років екосистема ClimateLaunchpad сформувала майже півтори тисячі «зелених» бізнес-ідей

«Зелена» економіка

Боротьба зі змінами клімату — це завжди економічне питання, а розмаїття галузей, в яких працюють cleantech-компанії, підтверджує тезу про те, що кліматичні інновації можливі у будь-якому секторі.

Напрямки, в який найактивніше розвиваються «зелені» бізнес-ідеї учасників змагання ClimateLaunchpad:

Дані офіційної статистики від організаторів ClimateLaunchpad

За п’ять років конкурсу ClimateLaunchpad 750 стартапів успішно завершили змагання. 136 проектів отримали зовнішнє фінансування, а 54 бізнес-ідеї вийшли на стадію отримання прибутку:

Дані офіційної статистики від організаторів ClimateLaunchpad

Українські команди, що 2018 року представляли країну на Global Grand Final, працюють в різних економічних секторах:

  • UGrid розробила сервіс побудови мікромереж для гравців роздрібного енергоринку, що допоможе локальним енергопостачальним організаціям скоротити використання викопних джерел енергії та уникнути переплати за енергоспоживання в пікові періоди;
  • TOKA презентувала проект інфраструктури для електротранспорту з «розумним» балансуванням енергонавантаження на мережі (smart-grid для зарядних станцій);
  • Stock-Factory запропонувала онлайн-сервіс з обігу умовно проблемних товарів для скорочення обсягу відходів виробництва продукції, оптимізації складських запасів та скорочення втрат товарів у торговельних мережах. З цією ідеєю команда перемогла у тематичній номінації «Системи прийняття рішень та фінанси» і отримала 5 000 євро на розвиток.

А от перемогу на міжнародному Global Grand Final цього року отримали такі кліматичні інноватори:

  1. ECO2Blocks з Португалії, чия «зелена» бізнес-ідея — виробництво стінових блоків з будівельних відходів та не придатної до споживання води.
  2. Індійський проект JSP, що розробив технологію мікробних паливних елементів, яка використовує текстильні стічні води для вироблення енергії.
  3. Crover з Шотландії отримав третє місце за бізнес-ідею зі зменшення втрат зернових завдяки новій технології моніторингу зберігання зерна.

One Comment

  1. Pingback: ClimateLaunchpad – greencubator | connecting energy talents

Comments are closed.