Українська компанія «АвтоЕнтерпрайз» постійно розвивається і намагається слідувати інноваційним трендам. Для цього її представники відвідують профільні форуми, міжнародні виставки, конференції cleantech-транспорту, щоб на власні очі побачити найперспективніші технології в автомобільній промисловості, отримати нові знання, а також поділитися своїм досвідом та залучити нових закордонних партнерів. Так, у жовтні компанія відвідала саміт Smart Mobility в Ізраїлі, який організовує Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу. Представники компанії-бенефіціара програми «Кліматичні інноваційні ваучери» поділилися з Greencubator своїми спостереженнями щодо трендів розвитку транспорту в провідних мегаполісах світу.
Тільки екологічно чистий транспорт
Автомобільний світ змінюється, і обмеження на машини з ДВЗ посилюються щороку. Багато країн вже запровадили пільги та привілеї для власників електромобілів — все для стимулювання придбання та використання «зеленого» транспорту. І якщо в країнах Європи та США це все вже давно працює, то Україна тільки починає робити перші кроки. Влада обіцяє паркувальні місця та електрозаправки для чистого транспорту, а приватні компанії продають б/в електромобілі з-за кордону на українському ринку. «АвтоЕнтерпрайз» вирішила піти іншим шляхом: окрім популяризації електротранспорту в Україні, запустила власне виробництво зарядних станцій. Тепер компанія розвиває мережу електрозаправок як на території країни, так і за її межами, за підтримки європейських та американських інвесторів.
Тель-Авів — місто «розумних» технологій
В Ізраїлі планують скоротити споживання нафти на 60% та перейти на «розумні» технології до 2025 року. А після 2030 року, за планами влади, в країні неможливо буде придбати бензинові та дизельні автомобілі, тому уряд планує фінансувати встановлення зарядних станцій, а також зменшувати розмір податку на електромобілі. Окрім того, вже шість років поспіль Прем’єр-міністр країни ініціює проведення самітів, присвячених альтернативній енергетиці, паливній та автомобільній промисловостям.
Цього року в Тель-Авіві зібралось понад дві сотні провідних спікерів з транспортної індустрії, представників відомих автогігантів, чиновників з різних країн світу, що втілюють в життя інноваційні технології, засновників невеликих стартапів тощо. Вони обмінювалися ідеями, а також презентували своє бачення того, як повинна розвиватися автомобільна промисловість. Так, Гунтер Бутчек (Guenter Butschek), виконавчий директор автовиробника TATA Motors, підкреслив важливість взаємодії між різними компаніями для комплексної організації смарт-перевезень.
Аміт Найзенбаум (Amit Nisenbaum), керівник компанії Tactile Mobility, розповів про особливості розробленого ними ПЗ: алгоритми аналізують транспортний засіб і можуть передбачити стан автівки на найближчий час. Дані автоматично збираються з усіх машин, що їздять містом, і програма в режимі реального часу визначає поточний стан доріг, включно з проблемами дорожнього руху, ямами і ремонтом міських комунікацій. В Tactile Mobility переконані, що ця технологія, коли стане масовою, зможе завчасно попереджувати водіїв про проблеми з трафіком, а муніципалітет — інформувати про проблемні ділянки на дорозі. Також учасники саміту обговорювали питання безпеки безпілотних автівок, прогалини в законодавчій базі тощо.
Новий формат міського транспорту
Окрім обговорення майбутніх бізнес-моделей в області транспортної промисловості, в Тель-Авіві також демонстрували розробки автовиробників та компаній, що виробляють власні зарядні станції для електромобілів. Увагу представників «АвтоЕнтерпрайз» особливо привернули електросамокати — вулиці Тель-Авіву переповнені ними. І хоча інші учасники дорожнього руху жаліються на засилля самокатчиків (пішоходам вони заважають на тротуарі, а водіям — на проїжджій частині), багато містян все ж ризикують і орендують такі електронні персональні транспортні засоби. Спостерігаючи за цим трендом, в «АвтоЕнтерпрайз» вирішили побудувати зарядні станції, які заряджатимуть електричні велосипеди та розвиватимуть інфраструктуру для електричного двоколісного транспорту в тих країнах, де це популярно.
«АвтоЕнтерпрайз» вдосконалює інфраструктуру
Урбаністична інфраструктура зараз розвивається і в Україні. Наприклад, в Харкові почали будувати велодром, на якому працюватиме дитячо-юнацька спортивна школа з велоспорту, станція техобслуговування, велопрокат. Проектом передбачена і зона відпочинку для велосипедистів. Також міська влада планує побудувати біля 30 км велодоріжок в Лісопарку, а з недавніх пір в місті працює муніципальний прокат велосипедів, головна задача якого — розвантажити транспортний рух в центрі міста.
Постійно зростаючий інтерес до альтернативних видів транспорту так чи інакше призведе до того, що все більше українців будуть пересаджуватися на звичайні та електричні велосипеди, а тому створення відповідної зарядної інфраструктури може бути цікавим і в Україні. Розвитком саме цього напрямку і займається компанія «АвтоЕнтерпрайз» та вже зараз розробляє кілька планів проекту.
ДОВІДКА: компанія «АвтоЕнтерпрайз» отримала грант в рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери», що впроваджується ГО Greencubator, започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. Більше про програму та умови участі читайте на сайті проекту
ПРО «ЗЕЛЕНІ» ІНІЦІАТИВИ В УКРАЇНІ: