Землі на вітер: Кабмін виділив 7 га у зоні відчуження для об’єктів альтернативної енергетики

Уряд виділив земельні ділянки на території зони відчуження під будівництво об’єктів вітрової енергетики. Інфраструктура, необхідна для вітрогенерації в регіоні, буде розміщена на території Іванківського району Київської області та займатиме площу в 7 га.

Як пояснив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, виділення земельної ділянки для розміщення, будівництва, експлуатації будівель і споруд об’єктів вітрової енергетики сприятиме розвитку Чорнобильської зони, як перспективної території для інновацій. Така політика на державному рівні, разом зі спрощеною раніше процедурою ведення господарської діяльності на цій території, має на меті заохотити потенційних інвесторів підтримувати альтернативну енергетику в Україні.

За даними Урядового порталу, лише за останні два роки надійшло понад 60 заявок від інвесторів на відведення земельної ділянки для реалізації проектів відновлювальної енергетики у зоні відчуження. І ці заявки надходили не тільки від українських компаній, але і від представників Білорусі, Данії, Китаю, Німеччини, США, Франції, Японії. Виділення земельної ділянки для розвитку вітрогенерації позитивно вплине на статус України як держави, що переходить на альтернативну енергетику.

Ще 2016 року команда Greencubator випустила документальний фільм про активістів, які перетворюють зону відчуження на зону можливостей:

Окрім того, Greencubator вже п’ятий рік поспіль проводить щорічний табір енергетичних інновацій TeslaCamp, який живиться з альтернативних джерел енергії. Так, TeslaCamp 2018 на 100% живився енергією сонця: три сонячні станції сукупно згенерували 32,3 кВт*г електроенергії, а втрати згенерованої енергії по мережі в середньому склали 2% (приблизно в 10 разів менше, ніж аналогічний показник традиційної мережі). Більше про табір читайте в нашому матеріалі.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що фахівці з компаній Solar Service і Ukrledlight, а також працівники Карпатського національного природного парку встановили у Карпатах сонячну станцію для зарядки ґаджетів на висоті 1542 м.