«Навчилися презентувати себе, шукати інвесторів і не зупинятися після програшу» — засновники «зеленого» стартапу Effa розповідають про життя після ClimateLaunchpad

1-2 листопада в Единбурзі, Шотландія, українські команди UGrid, TOKA і Stock-Factory візьмуть участь в Global Grand Final найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. Переможці отримають місце в міжнародному акселераторі та грошовий приз. Національний відбір в Україні вже третій рік поспіль організовує Greencubator. Напередодні великого змагання ми вирішили розпитати минулорічних фіналістів з України, творців біорозпадної зубної щітки Effa, про те, що вони отримали від участі у ClimateLaunchpad та чого досягли за рік після Global Grand Final. А також, їхні поради для наступних поколінь «зелених» інноваторів:

Про участь в ClimateLaunchpad 2017

«— Минув рік після нашої участі в Global Grand Final CLP 2017. Цей досвід був для нас дуже особливим, адже коли ми направили заявку на участь в національному відборі у Києві нашому проекту було всього кілька тижнів, а з результатів ми мали власне ідею (зубна щітка з переробленого паперу, як альтернатива одноразовим пластиковим), назву та дизайн продукту. У процесі відбору ми познайомилися з чудовим ментором Роном Блумерсом (Ron Bloemers), який сьогодні є і наставником, і партнером нашого проекту. Ми отримали корисні знання та навички презентації і пітчингу, а найголовніше — вектор розвитку бізнес-ідеї.

Сказати, що нас здивувала перемога в національному фіналі — це, практично, не сказати нічого. За що окрема подяка організаторам національного фіналу ClimateLaunchpad в Україні Greencubator, а також суддям, які повірили в нас. А далі почалися наші пригоди.

На міжнародному фіналі ClimateLaunchpad, що проходив на Кіпрі, ми вперше пройшли через стрес пітчингу перед великою міжнародною аудиторією і навчилися програвати. Окрім цього, ми познайомилися з величезною кількістю людей і зрозуміли, що такі масштабні змагання створені, в першу чергу, щоб напрацьовувати нові цікаві знайомства, знаходити партнерів та інвесторів, що дуже важливо для кожного стартапу.»

Після фіналу все тільки починається

«— Після поїздки на Кіпр ми не зупинилися. Безпосередньо команда Greencubator допомогла нам познайомитися на одному із бізнес-заходів з партнером Рона — Пітером Вертербе (Pieter Verberne), який також приєднався до Effa Family в якості партнера, після чого наша діяльність стала ще продуктивнішою.

За цей рік ми:

  • зробили перші робочі прототипи
  • уклали домовленості з партнерами і дистрибьюторами
  • отримали перші LOIs (листи про офіційні наміри) від великих клієнтів
  • вирушили на акселерацію до Starta Accelerator, що у Нью-Йорку, звідки зараз і розповідаємо про наші новини.

Головне, на ClimateLaunchpad команда отримала розуміння потрібного напрямку руху і ми тримаємося цього вектору й сьогодні. Багато про що не можемо розповісти на часі, але слідкуйте за новинами — весь світ ще почує про Effa ;)»

Побажання наступникам

«— Фіналістам цього року бажаємо трьох основних якостей, які критично важливі для будь-якого стартапу:

  1. Сміливості — вийти і голосно заявити про себе та свою ідею.
  2. Допитливості — зібрати всю інформацію, необхідну, як повітря, будь-якому бізнесу на ранніх стадіях розвитку.
  3. Завзятості — всупереч невдачам і труднощам, уперто продовжувати рухатися до своєї великої мети. Тоді все вдасться!»

Нагадаємо, вже 1-2 листопада 2018 року чергова когорта «зелених» українських інноваторів презентуватиме свої ідеї провідним гравцям cleantech-галузі.  На цьогорічному Global Grand Final в Единбурзі Україну представлять:

UGrid — сервіс побудови мікромереж для гравців роздрібного енергоринку.

TOKA — проект інфраструктури для електротранспорту з «розумним» балансуванням енергонавантаження на мережі (або smart-grid для зарядних станцій).

Stock-Factory — оптимізація складських запасів та скорочення втрат продукції в торговельних мережах та логістиці.

Міжнародний конкурс ClimateLaunchpad має на меті пошук проривних «зелених» бізнес-ідей та команд, спроможних їх втілити — від «серветки» до робочого бізнесу; а також швидке перетворення таких бізнес-ідей на динамічні компанії, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. Організатором конкурсу є європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC, партнером і організатором національного етапу в Україні є ГО Greencubator.

За додатковою інформацією про переможців та учасників міжнародного фіналу ClimateLaunchpad

звертайтеся до Юлії Федотовських julia@greencubator.info (098) 782 84 96