Prana та GO TO-U про переваги участі у “Кліматичних Інноваційних Ваучерах”

Вже 17 січня 2022 року розпочнеться нова хвиля «Кліматичних Інноваційних Ваучерів», де український малий та середній бізнес може отримати до 50 тисяч євро на впровадження «зелених» технологій.
Дві українські компанії Prana та GO TO-U, переможці хвиль попередніх етапів «Кліматичних Інноваційних Ваучерів», під час онлайн-зустрічі «Устами бізнесу: як отримати гроші на «зелені» технології» поділилися своєю історією успіху та розповіли про можливості для розвитку, які отримали після участі у проєкті.
Співзасновник компанії Prana Роман Кузич розповів, що вони займаються розробкою та впровадженням децентралізованих систем вентиляції з рекуперацією тепла.
«Це наші патенти і наші технології, це наші винаходи, виробництва, система реалізації і система техобслуговування як гарантійного, так і післягарантійного, тобто ми закриваємо повний цикл. Ми є доволі вузькоспеціалізованими, працюємо лише в напрямку вентиляції, що дозволяє бути на перших передових місцях на світовому ринку по екології та якості продукції саме в цьому вузькому сегменті», – пояснив Роман Кузич.
Натомість GO TO-U розробляє програмне забезпечення для зарядних станцій електромобілів і створює цілу екосистему, мета якої забезпечити безперешкодне заряджання електромобіля в місті та подорожей.
«Наша задача зробити так, щоб людина хотіла пересісти на електромобіль, хоча б для того, щоб користуватися GO TO-U», – зазначила співзасновниця компанії Лєна Артеменко.
Ці дві українські компанії працюють в багатьох країнах світу, і завдяки отриманим Ваучерам кількість країн, де надаються їхні послуги, лише зросла.
«На сьогоднішній день ми офіційно поставляємо продукти в 42 країни світу. Але в нашому бізнесі скоріше розподілення йде на кліматичні зони, на певні звичаї людей, відкривання вікон, вентиляційних систем. Коли ми виходимо на ранок якоїсь країни, стараємося вивчити, що відбувається в цьому регіоні для того, щоб можна було спрогнозувати правильність підходів і правильність посилів та гарантувати позитивну роботу з потенційними чи кінцевими споживачами та дилерами. Ми отримуємо розуміння проблематики клієнтури чи приміщень, які є на тій чи іншій кліматичній зоні, яке дозволяє нам давати результативну частину найбільш точно та ефективно і як можна найменш затратно», – розповів Роман Кузич.
Львівська компанія GO TO-U також давно вийшла за межі України і вже в 47 країнах світу користуються їхніми послугами.
«Якщо говорити про роумінг, то ми є в багатьох країнах. На сьогоднішній день на нашій платформі близько 300 тисяч зарядних станцій. Це десь 47 країн на яких можна використовувати наш додаток та ті сервіси, які ми пропонуємо в додатку. З 12 країнами ми працюємо більш предметно – це вже цілісний спектр послуг, тому що в нас є продукт для бізнесу, і є продукт для кінцевого споживача – власника електромобіля», – зазначила Лєна Артеменко.
Переможниця Кліматичного Ваучера порадила стартапам не зволікати із залученням коштів на розвиток бізнесу.
«Я б почала з того, що закликала стартапи всіма силами пробувати чим швидше отримати фінансову підтримку. Кліматичний Ваучер – це чудова нагода і дуже важливо її не втратити. Тому я наполегливо раджу всіма силами приймати участь у активностях, які створює Greencubator. По перше, це знання. По-друге, це колосальна підтримка. І по-третє, це фінансування без якого жоден бізнес не може повноцінно рости», – порадила Лєна Артеменко.
Завдяки Кліматичному Ваучеру компанія розробила програмне забезпечення для роботи платформи: покращила функціональність мобільного додатку та створила кабінет користувача зарядної станції.
Як розповіла співзасновниця GO TO-U, участь у проєкті допомогла ще більше повірити у свої сили.
«Безумовно, ми ще більше повірили в свою силу, в можливість виходити на міжнародні ринки. Не можна віднімати цією сторони отримання Ваучера – ти починаєш розуміти, що твоя ідея це не щось локальне. Це щось таке, в що можуть повірити люди з інших країн та те, що приносить цінність, яка оцінюється величезними фондами», – прокоментувала переможниця.
Роман Кузич розповів,що завдяки участі у проєкті «Кліматичні Інноваційні Ваучери» їхньою компанією зацікавилися інвестори і зараз вони ведуть перемовини з потенційними партнерами.
«Завдяки отриманому гранту та співпраці із Greencubator нас відфільтрували до певної категорії компаній і по сьогоднішній день ми отримуємо різноманітні інвестиційні пропозиції і знаходимося в стадії переговорів із різними можливими партнерами», – зауважив представник Prana.
Ці дві українські компанії скористалися своїм шансом та отримали Кліматичний Ваучер, що дав новий поштовх в розвитку бізнесу та вихід на міжнародні ринки. Цього року десятки українських компаній, які хочуть інтегрувати кліматичні рішення у свій бізнес, також можуть отримати до 50 тисяч євро.
Реєструйтеся на відкриття 2 хвилі «Кліматичних Інноваційних Ваучерів» за посиланням https://forms.gle/rdxXGEhheN6BeTc67
Повну розмову Лєни Артеменко, Романа Кузича та Романа Зінченко можна подивитися на сторінці “Кліматичні Інноваційні Ваучери” у Фейсбук.
Детальніше про компанії Prana та GO TO-U у спільному проєкті greencubator та Ukrainer “Зелена експедиція”