Українські компанії отримають близько пів мільйона євро від ЄБРР та ЄС на розвиток «зелених» інновацій

Десять українських компаній стали переможцями третьої хвилі грантової програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». 
Завдяки підтримці Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і Європейського Союзу компанії загалом отримають €442 тисячі на розробку та впровадження «зелених» технологій. 

Офіційна церемонія нагородження переможців відбудеться 19 березня 2024 року у Києві. Трансляцію церемонії можна буде переглянути онлайн на сторінках соцмереж ЄБРР і Greencubator, включаючи Facebook і YouTube. Щоб приєднатися на церемонію онлайн, будь ласка, зареєструйтеся:

Костянтин Кінцурашвілі, регіональний керівник ЄБРР з питань кліматичної стратегії та реалізації проєктів:

«Прагнення переможців розробляти та впроваджувати більш дружні до клімату рішення в Україні під час війни справді вражає. Підтримка інновацій прискорить розвиток високоефективних чистих технологій, і ми раді сприяти новим успішним підприємствам через нашу програму Кліматичних Інноваційних Ваучерів. ЄБРР є відданим і непохитним партнером України.

З початку повномасштабного російського вторгнення Банк спрямував 4 млрд євро на підтримку приватного сектору, енергетичної безпеки, життєво важливої інфраструктури, продовольчої безпеки та торгівлі. Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб допомогти Україні відновити “зелену” економіку та здійснити низьковуглецевий перехід».

Генрік Вітфельт, виконувач обов’язків керівника операційного відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура, довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні:

«У контексті тривалої російської агресії проти України, подальші кроки зі зміцнення енергетичної безпеки країни є надзвичайно важливими. Нові енергоощадні й генерувальні технології й “зелені” рішення, що з’являються через “Кліматичні Інноваційні Ваучери” завдяки підтримці ЄС, сприятимуть посиленню витривалості й стійкості української економіки. Вони також забезпечать перехід до ресурсоефективності, сталого та низьковуглецевого розвитку, як це передбачено Європейським зеленим курсом».

Про схему надання грантів CIV:

Грантовий конкурс «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. В Україні з 2017 року його впроваджує ГО «Грінкубатор».

«Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових конкурсів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій. Україна стала першою країною в регіоні роботи ЄБРР, де Банк запустив програму Інноваційних Ваучерів. 

Конкурс підтримує українські компанії малого та середнього бізнесу, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату. Гранти до 50 тисяч євро покривають 75% витрат на заявлені послуги. 

Компанії можуть використати ваучер для розробки та впровадження  «зелених» інновацій на різних етапах діяльності — від  захисту інтелектуальної власності та промислового дизайну прототипів до сертифікації продуктів та проєктування своїх виробничих потужностей. 

Для акредитації ЗМІ звертайтеся за поштою daria@greencubator.info або за телефоном +380961742208 (Дарʼя).