Кліматичні Інноваційні Ваучери

До 28 лютого 2022 року триває набір на чергову хвилю грантової програми Кліматичні Інноваційні Ваучери.
Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та Європейський Союз запустив нову фазу проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Після успішного впровадження проєкту в Україні починаючи з 2017 року, він продовжує підтримувати СМБ, пропонуючи гранти для підтримки екосистеми клінтек підприємництва відтепер в Україні та Білорусі.
Наступна фаза інноваційних ваучерів пропонує 1 млн. EUR для українських компаній та 0,5 млн. EUR для білоруських компаній. Малий та середній бізнес може отримати до 50 000 EUR на розробку кліматичних інновацій, екологічних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.
Результатом попередньої етапу інноваційних ваучерів стала низка історій успіху в багатьох галузях: від електромобільності до ресурсоефективної металургії. 216 компаній подали заявки на отримання ваучеру, 26 із них виграли грант на підтримку своїх «зелених» проєктів.
Ваучери допомогли створити деякі ключові технології, що лежать «у серці» багатьох українських «зелених» інновацій. Проєкт підтримав такі компанії, як Delfast, що виробляє електробайки – рекордсмени книги рекордів Гіннеса; SolarGaps – розробника сонцезахисних жалюзі, що генерують енергію; PRANA – виробника енергозберігаючих рекуператорів; TOKA, GO TO-U та Autoenterprise – операторів рішень для електромобільності; BIOsens – творців портативної лабораторії для аналізу наявності мікотоксинів у посівах прямо на полях; xBeam3D – розробника технології 3D-друку титановим дротом та ін.
Історії 10 переможців ваучерів стали частиною медіа-проєкту «Зелена експедиція», який був реалізований Ukraїner у співпраці з Greencubator.
Сайт проекту
Відеопрезентація проекту:
ЄБРР залучив консорціум під керівництвом Greencubator та за участі CIVITTA для управління другою фазою проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери» .
***
Проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є компонентом програми ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС у рамках ініціативи EU4CLIMATE. У 2017 році Україна стала першою країною, яка скористалася запропонованою ЄБРР схемою інноваційних ваучерів.