Вже вп’яте ми запрошуємо українські команди подавати заявки на найбільший в світі конкурс «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad (CLP) — сезон 2020 розпочався! Цей конкурс охоплює 55 країн світу, його переможці отримають призи в 10 000, 5 000 та 2 500 євро, а фіналісти — доступ до акселератора EIT Climate-KIC, з фокусом на комерціалізації cleantech-стартапів.
Про конкурс
Мета конкурсу ClimateLaunchpad — допомогти командам, які мають «зелену» бізнес-ідею, пройти шлях від проекту на серветці до робочого cleantech-бізнесу, допомогти таким ідеям швидко перетворитися на динамічні успішні компанії, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. Організатор — європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC, партнером і організатором національного етапу в Україні є ГО Greencubator.
В конкурсі можуть брати участь команди та компанії, які:
- почали власний бізнес менше року тому;
- залучили сумарно не більше 200 000 євро інвестицій;
- ще не почали комерційну реалізацію своїх продуктів чирішень;
- раніше не брали участь в конкурсі CLP та програмах EIT Climate-KIC з цією самою бізнес-ідеєю.
Етапи конкурсу: попередній відбір на базі заявок > дводенний буткемп з розробки бізнес-моделей під керівництвом тренерів ClimateLaunchpad > 6 тематичних сесій для підготовки до національного фіналу > пітчі на національному фіналі, які визначать двох фіналістів + команду, яка боротиметься за глядацькі симпатії під час онлайн-голосування > Global Grand Final для учасників з 55 країн світу.
Переваги участі в CLP:
- Буткемп та програма дають знання, необхідні для трансформації ідеї в робочий бізнес.
- Організатори конкурсу не отримують частку в бізнесі. Лише тренують, готують до конкурсу та допомагають сформувати бізнес-модель.
- Буткемп для команд проводять найдосвідченіші кліматичні ментори світу.
- Під час глобального фіналу стартапи знайомляться з інвесторами та партнерами, які розуміють потенціал кліматичного бізнесу і готові вкладатися в «зелену» економіку.
- В спільноті CLP можна зустріти перших клієнтів чи покупців — а це навіть важливіше, ніж перемога в конкурсі.
Україна на ClimateLaunchpad
Greencubator з 2016 року організовує ClimateLaunchpad в Україні та супроводжує переможців на глобальний фінал. Ми щороку переконуємося, що кліматичні ідеї та їхні автори прогресують, а cleantech-бізнес в Україні розвивається.
Рон Блумерс (Ron Bloemers), один із засновників ClimateLaunchpad і ментор Climate-KIC, кілька років поспіль тренує українські «зелені» бізнес-ідеї та відзначає прогрес всієї екосистеми країни:
«— Я втретє виступаю ментором українського буткемпу, і маю віддати належне команді Greencubator — екосистема, яку вони створюють в Україні, розвивається і продукує чемпіонів… Команди з українського етапу ClimateLaunchpad досягали успіху і раніше (першим на думку спадає стартап Go to-U), і я переконаний, що ця екосистема готуватиме все більше і більше переможців.»
Українська делегація має гарну традицію відзначатися на міжнародних фіналах:
- в 2017 році стартап Go To-U, що розвиває інфраструктуру для електромобілів, увійшов в ТОП-10 найкращих «зелених» стартапів світу та потрапив в акселераційну програму Climate-KIC.
- в 2018 році команда Stock-Factory перемогла у номінації «Системи прийняття рішень та фінанси» і отримала 5 000 євро на розвиток. Онлайн-сервіс для реалізації умовно проблемних товарів допомагає оперативно продавати або передавати на благодійність якісні товари, строк придатності яких завершується.
- в 2019 році команда Carbominer увійшла до ТОП-16 на міжнародному фіналі та отримала місце в акселераторі Climate-KIC. Бізнес-ідея Carbominer передбачає відбір вуглекислого газу з атмосфери поруч з кінцевим споживачем (за власною технологією) і продаж СО2 теплицям за вигіднішою ціною.
Додатково, у 2019 році Go To-U представляла випускників програми CLP на міжнародному фіналі. У спеціальній секції команда ділилася досвідом «життя після ClimateLaunchpad» та своїми успіхами.
Дивіться відео про український фінал ClimateLaunchpad 2019 на ревіталізованому заводі «Промприлад. Реновація» в Івано-Франківську:
Знання як перша інвестиція
Перемога у міжнародному змаганні CLP є скоріше бонусом до основної корисної складової – підготовчої програми – під час якої учасники вдосконалюють себе та свій продукт. Навчання, менторство і підтримка спільноти – ось за що команди з усього світу цінують участь в ClimateLaunchpad.
Микола Осейко, засновник проекту Carbominer, так описує переваги програми:
«— Наша команда отримала багато корисних знань і, що важливо, — вони стосуються не технічної галузі, а особистих навичок: готувати презентацію проекту, дотримуватися формату змагань, вміти слухати під час сесій “запитання-відповіді”. Це ті елементи, які неможливо або важко відпрацювати вдома перед дзеркалом…
Звичайно, ми радіємо, що були відібрані до ТОП-16 зі 130 команд, а також путівці до Climate-KIC. Цей акселератор має дуже привабливі обсяги equity-free фінансування.»
Олександра Буленок, директорка з маркетингу в Atmosphere, розповіла про враження від міжнародного фіналу. Її команда розробила систему точного передбачення погоди на основі нейронної мережі, на базі якої можна суттєво підвищити ефективність управління котельними установками. Команда посіла третє місце в національному фіналі і додатково змагалася за путівку на глобальний фінал в онлайн-голосуванні.
«— Нас вразила масштабність фінального етапу конкурсу. 53 країни, 130 команд — захоплює! І атмосфера була дружньою, а комунікація з представниками стартапів не обмежувалась конкуренцією — навпаки, це був обмін ідеями. Відчувалось, що всі присутні об’єднані спільними cleantech-поглядами, тому йшлося не про змагання у прямому сенсі слова, а про кооперацію.
…Цікавим був уніфікований формат пітчу: 8 слайдів у чіткій послідовності, 5 хвилин на виступ та 3 хвилини для запитань. Найголовнішим було дотримуватись заданих правил та використати час таким чином, щоб якнайповніше розкрити потенціал своєї ідеї.»
Збирайте команду, подавайте заявку!
Заявки від українських учасників приймаються до 10 травня 2020 року включно. Тренувальний буткемп відбудеться у Києві в середині червня, а національний фінал — наприкінці липня. На глобальний фінал у вересні вирушать двоє переможців з кожної країни.
Маєте «зелений» проект? Подавайтеся!
Знаєте кліматичного інноватора чи команду, яка творить «зелений» проект прямо зараз? Розкажіть їм про цю програму!