NASA оголошує конкурс ідей з переробки CO2 в інші речовини з можливістю подальшого їх використання у космічній діяльності на Марсі. Автори найперспективніших пропозицій отримають до $750 000.
Першим поселенцям на Червоній планеті доведеться переробляти максимальну кількість відходів. Хоча би для того, щоб зменшити обсяг вантажу, який буде транспортуватися з Землі. Саме тому NASA і проводить CO2 Conversion Challenge — щоб знайти кращий спосіб перетворити вуглець у діючу речовину, придатну для використання в марсіанському побуті.
Організатори пропонують вченим, розробникам та просто ентузіастам колонізації Марсу зосередитися на перетворенні CO2 на глюкозу, втім, умови конкурсу не встановлюють чітких обмежень. Наприклад, можна запропонувати технологію, яка трансформує вуглекислий газ у паливо для біоенергетичної установки. NASA вважає, що подібну ідею можна буде втілити і на нашій планеті, що допоможе суттєво зменшити шкідливий вплив на довкілля.
Для участі в CO2 Conversion Challenge необхідно зареєструватися до 24 січня 2019 року, а до 28 лютого надіслати офіційну заявку. За підсумками першого етапу конкурсу фахівці оберуть 5 кращих учасників для подальшого змагання. Втім, про наступний етап відомо поки що небагато, оновлення з’являтимуться на сайті проекту, там же триває реєстрація ідей.
Українські компанії також активно працюють над технологіями, що допомагають зменшувати викиди CO2. Один із багатьох прикладів, які розвиваються завдяки проектам від Greencubator, — компанія «Червона хвиля», що отримала грант в рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери». Вона допомагає авіаційній галузі зменшувати вуглецевий слід від виробництва літаків за рахунок впровадження технології 3D-друку титаном. Про інші проекти і можливості для «зелених» бізнес-ідей читайте в розділі Проекти.