Найбільша у світі конференція ООН з питань зміни клімату COP29 розпочалася 11 листопада в Баку, зібравши близько 100 тисяч людей зі 190 країн світу.
16 листопада у програмі Українського павільйону, який представлено на конференції втретє, відбулася подія Climate Innovations Made in Ukraine: Driving Global Sustainability, організована громадською організацією Greencubator за підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (раніше – Western NIS Enterprise Fund).
На цій події 8 провідних українських клінтек-компаній та лідерів зеленого експорту – Advansys, ECOFACTOR, E Farm Pro, Frendt, GO TO-U, MELT WATER Inc., The Good Plastic Company і S.Lab – представили свої інноваційні технології як амбасадори українських кліматичних рішень.
Окрім виступів з презентацією вони взяли участь в панельній дискусії від Greencubator «Кліматичні інновації, що сприяють глобальній сталості», яка транслювалася в прямому ефірі. В дискусії виступила і представниця UNIDO (Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку), Ольга Ратай, програмна менеджерка Global Cleantech Innovation Programme. Подію відвідали журналісти, політики і представники міжнародних організацій.
Ці українські компанії-учасники є грантерами програми ЄБРР/ЄС «Кліматичні Інноваційні Ваучери», однієї з найбільших в Україні грантових схем підтримки кліматичних інноваторів, яка реалізується Greencubator з 2017 року.
«Greencubator вже 15 років розвиває сталу екосистему в Україні і представляє її на міжнародній арені. Висвітлюючи українські кліматичні інновації на COP29, ми прагнемо підвищити авторитет України серед політиків, венчурних та інвестиційних фондів і медіа, що займаються питаннями клімату, а також сприяти створенню нових партнерств та можливостей», – розповідає Ольга Зубчик, проєктна координаторка «Кліматичних Інноваційних Ваучерів» і модераторка заходу Climate Innovations Made in Ukraine: Driving Global Sustainability на COP29.
«Сьогодні український малий і середній бізнес потребує підтримки, зокрема і у посиленні його ролі у подоланні глобальних викликів. Тому сектор зеленої економіки є надзвичайно важливим. Віримо, що кліматичні інновації й надалі набуватимуть популярності в Україні та відкриватимуть нові можливості на світових ринках», – говорить Ірина Озимок, директорка програми місцевого економічного розвитку UMAEF.
Захід Greencubator Climate Innovations Made in Ukraine: Driving Global Sustainability модерували голова правління Greencubator Роман Зінченко і проєктна координарка «Кліматичних Інноваційних Ваучерів» Ольга Зубчик. Він презентував кліматичні інновації, створені в Україні і позиціонував Україну як східноєвропейського лідера з розвитку зеленого бізнесу.
Компанії, які були представлені на події Greencubator на COP29
- S.Lab – технологія виробництва екологічного паковання у промислових масштабах.
- E Farm Pro – технології точного землеробства, які зменшують викиди CO₂ та збільшують врожайність.
- ECOFACTOR – технології зарядки електромобілів для українського та міжнародного ринків.
- Frendt – рішення для точного землеробства для покращення врожайності та ефективного управління ресурсами.
- Advansys – системи моніторингу та управління енергоспоживання для підприємств.
- MELT WATER Inc. – технологія та пристрої очищення води на основі холоду, що значно зменшують кількість стічних вод та не використовують фільтри.
- The Good Plastic Company – поверхневі матеріали Polygood® зі 100% переробленого пластику для сталої архітектури та дизайну.
- GO TO-U – операційна система для мереж зарядки електромобілів, яка забезпечує зручність та комфорт при заряджанні.
Саме на COP29, у центрі прийняття важливих кліматичних рішень та уваги світових медіа, Україна представлена як еталон незламності та зеленого розвитку в умовах війни, осередку зелених інновацій, прогресивних рішень та диджиталізації.
Як можна потрапити у Вашу команду для впровадження сучасних старапів щодо виробництва органічних добрив та речовин для рекультивації грунтів, в т.ч. після розмінування