У Карпатах встановили сонячну станцію для зарядки ґаджетів на висоті 1542 м

Відтепер на вершині гори Хом’як, що у південно-східній частині Українських Карпат, можна не тільки милуватися красою ландшафтів, але і заряджати мобільні пристрої від відновлюваного джерела енергії. Незвичайний проект реалізовано Центром соціальних і ділових ініціатив та Карпатським національним природним парком.

Монтаж обладнання на горі здійснювали фахівці з компаній Solar Service і Ukrledlight, а також працівники Карпатського національного природного парку. Найбільшим випробуванням стала безпосередня доставка панелей та іншого устаткування на гору, що має висоту 1542 м. Як виглядає установка на фоні Карпат зафіксовано у відео:

У рамках проекту "ГОРА ХОМ’ЯК – унікальна перлина Українських Карпат", що реалізується ЦЕНТРОМ СОЦІАЛЬНИХ ТА ДІЛОВИХ ІНІЦІАТИВ і КАРПАТСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ ПРИРОДНИМ ПАРКОМ, завершенно монтаж сонячних панелей на горі Хом’як. Це було дійсно випробування (!!!), оскільки все обладнання було винесене на вершину гори Хом’як ВРУЧНУ (!!!) монтажниками з компанії SOLAR SERVCE та працівниками КАРПАТСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ. Зараз відвідувачі можуть відпочити на лавочці, що знаходиться під сонячними панелями, насолодитися краєвидами Українських Карпат, а також підзарядити свої ґаджети через спеціальні USB-порти.Більше фото та детальний звіт по проекту згодом…Впровадження цієї ініціативи стала можливою завдяки проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Опубліковано Центр соціальних та ділових ініціатив м. Яремче Вівторок, 18 вересня 2018 р.

Ініціатори сподіваються, що встановлення панелей на вершині гори допоможе популяризувати використання відновлюваних джерел енергії на природоохоронних територіях. Додатково, встановлення сонячних панелей дозволить освітлювати статую Матері Божої у темну пору доби.

Проект реалізовано завдяки «Програмі екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Нагадаємо, 1-2 вересня у Києві відбувся енергетичний табір TeslaCamp, на території якого працювала власна мікромережа, що забезпечила захід «зеленою» енергію з відновлюваних джерел. Більше про те, як працювала ця система на березі Дніпра читайте в нашому матеріалі.

Детальніше про українські «зелені» історії: