Після п’яти років досліджень, розробок і тестування, система збору сміття у відкритому океані The Ocean Cleanup System 001 вирушила до свого робочого місця. В наступні кілька років ця установка виловлюватиме Велику тихоокеанську сміттєву пляму, розташовану між Гаваями і узбережжям Каліфорнії. Повноцінна робота установки, за розрахунками фахівців, дозволить зібрати до 50% сміттєвої плями в наступні 5 років.
Ocean Cleanup у довжину сягає 600 метрів і занурюється на 3 метри в океан, виловлюючи шматки сміття. Конструкція поєднує надводні і підводні елементи, човни, може стабільно працювати за різних погодних умов. Система також спрямована на те, щоб не допустити розпаду непотребу і поширення мілкіших елементів у воді. Як працює технологія відловлювання сміття і чому вона є найбільш дружнім до океанської екосистеми методом очищення зобразили у відео про The Ocean Cleanup System:
Велика тихоокеанська сміттєва пляма важить близько 80 000 т, а площа, відповідно до останніх досліджень, дорівнює 1,6 млн кв км — це в 2,5 рази більше за площу України. 8 вересня систему спустили на воду в затоці Сан-Франциско. По дорозі до сміттєвої плями установка зупиниться для двотижневого тестового запуску, і якщо він пройде вдало, досягне місця призначення за 1200 морських миль від берегової лінії. Установку розташують таким чином, щоб вона, рухаючись за течією, збирала сміття, яке впродовж багатьох років потрапляло в океан. Так виглядав спуск установки на воду:
Тема очищення довкілля від пластикового сміття актуальна і для України. Так, серед учасників національного фіналу конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad був проект re-beau, що продукує прикраси з переробленого пластику. Проект не потрапив до трійки переможців, але продовжує розвиватися в Україні. Натомість, у міжнародному фіналі в Единбурзі Україну представлять команди UGrid, TOKA, Stock-Factory. Більше про те, які українські інновації рятуватимуть планету від кліматичної катастрофи читайте в нашому матеріалі.
Однак, дбати про клімат — це не тільки переробляти пластик і очищувати світовий океан. Достатньо використовувати енергоефективні пристрої для «розумного» дому щоб долучатися до кліматичних інновацій. І навіть виробництво деталей з титану може бути «зеленим», про свідчить досвід української компанії «Червона хвиля».
Pingback: Український додаток «Сортуй» допоможе грамотно поводитися з відходами – greencubator | connecting energy talents
Pingback: Мистецтво проти сміття: ONUKA збирає кошти на сортувальні станції через кліп – greencubator | connecting energy talents