26 лютого у Славутичі відбулася перша робоча зустріч з обговорення муніципальної платформи «Енергетична і кліматична трансформація». Подія організована в рамках Угоди мерів та за підтримки EU4Energy. Під час зустрічі Надія Артемьєва з Greencubator розповіла учасникам події про кліматичні інновації для міст, які вже розробили та втілили в Україні, а Андрій Зінченко презентував модель розгортання енергетичних муніципальних кооперативів.
Підписантами Угоди мерів є понад 190 міст, селищ та ОТГ, в яких проживає близько 49% населення України. Учасники робочої зустрічі визначили головні цілі роботи Муніципальної платформи, серед них:
- підвищення енергетичної незалежності як локальної території, так і громади, і країни в цілому;
- зниження об’єму викидів CO2 не менш ніж на 30% до 2030 року за рахунок переходу на відновлювані джерела енергії локальних територій, громад і країни;
- розвиток екологічно орієнтованої економіки та підвищення якості життя в українських містах.
Для реалізації запланованого мери будуть залучати до співпраці не тільки місцеві і державні органи влади, але й приватний бізнес, українських і міжнародних інвесторів, донорів. Також, розроблять комунікаційну площадку для обміну досвідом і кращими практиками сталого енергетичного розвитку, вирішення організаційних, юридичних, фінансових та інших питань. Користуватися платформою зможуть всі зацікавлені сторони: представники міст, громади, інвестори й підприємці.
Показово, що до обговорення концепції Муніципальної платформи долучились представники двох міністерств, що виступають національними координаторами програми:
- Михайло Чиженко, начальник управління з питань зміни клімату Мінекології;
- Роман Радченко, начальник відділу енергозбереження у сфері житлово-комунального господарства Мінрегіону. Підтримка на урядовому рівні здатна пришвидшити реалізацію поставлених задач.
Міністерства також взяли участь у церемонії підписання концепції Муніципальної платформи, разом з мером Славутича Юрієм Фомічевим, мером Чорткова Володимиром Шматьком, керівницею сектора енергоефективності Представництва ЄС в Україні Ольгою Бороданковою.
Greencubator розповідав учасникам робочої зустрічі про «зелені» можливості для підвищення енергоефективності міст, розроблені українськими компаніями. Ці кліматичні технології від компаній SolarGaps, PassivDom, Sirocco Energy, Hempire, TOKA та інших отримали гранти ЄБРР в рамках програми «Кліматичні інноваційні ваучери».
Дивіться відео про розвиток української «зеленої» економіки, яке вперше було представлене на міжнародній конференції ООН COP24:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: