9 жовтня у Києві відбувся форум Empowering Climate Innovators, організований Greencubator за підтримки ЄБРР та ЄС. На події зібралися розробники та користувачі «зелених» технологій, інвестори, урядовці та представники міжнародних інституцій. Учасники, серед яких були і ключові гравці cleantech-галузі в Україні, визначали потужні точки старту для подальшого розвитку «зелених» інновацій.
Жанп’єро Наччі, керівник напрямку ресурсно-ефективних інвестицій, департамент ефективності та зміни клімату ЄБРР, вітаючи учасників форуму, відзначив значний «зелений» потенціал української економіки:
— ЄБРР не створює інновації, наша роль — підтримувати вас, «зелених» інноваторів, на цьому шляху. І ми бачимо, що українські компанії досягли в цьому значних успіхів. Дві ключові думки, які поширює ЄБРР про Україну: тут є сталий розвиток і Україна — чудове місце для інвестицій в «зелену» економіку.
Наступний великий виклик — розбудова дієвих зв’язків між «зеленими» бізнесами та інвесторами, ключовими фінансовими установами, користувачами.
Професор Андре Фаай, науковий директор Енергетичного дослідницького центру Нідерландів, у своєму виступі розповідав про результати наукових досліджень зміни клімату і про методи, якими можна ефективно впроваджувати енергетичний перехід.
Зокрема, він описував два потенційні сценарії енергетичного переходу, які можуть розвивати країни: з орієнтацією на сонячні та вітрові станції, а також — з фокусом на використанні біомаси.
Ірина Губарець, секторальна менеджерка з питань конкуренції й економіки, Представництво ЄС в Україні, говорила про результати найбільшої в Україні програми підтримки кліматичних інновацій, яку вже 2 роки впроваджує Greencubator в рамках програми FINTECC від ЄБРР за фінансування ЄС. За її словами, в проекті «Кліматичні Інноваційні Ваучери», крім суто фінансової складової, надзвичайно важливо будувати нові коаліції та партнерства, що сприятимуть розбудові «зеленої» економіки в Україні.
В рамках форуму відбулося нагородження кліматичних інноваторів за кількома номінаціями. Відзнаки отримали компанії з числа переможців програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» у категоріях:
- Корпоративний інноваційний продукт — V.A.Solutions
- Корпоративна кліматична інновація — Meest Express
- Кліматична інновація для споживачів — PRANA
- Технологічний прорив, дружній до клімату — «Червона хвиля»
Програма форуму також включала кілька тематичних блоків і панельних дискусій, зокрема:
- про «розумні» домівки та офіси з кліматичними інноваціями спілкувалися представники компаній-переможців програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» V.A.Solutions, PRANA, «ВТС-Комплект», та експерти галузі;
- про «озеленення» транспорту і логістики спілкувалися представники як державного сектору, так і приватних компаній Meest Express, DelFast, TOKA Energy;
- розвиток відновлюваних джерел енергії в Україні обговорювали представники компаній, що працюють у виробництві чи інтеграції ВДЕ, а також на прикладі запуску першого в Україні муніципального енергетичного кооперативу.
Повний відеозапис виступів та обговорень можна переглянути на сторінці події. Слідкуйте за оголошеннями про наступні події та програми для розвитку кліматичних інновацій в Україні, які проводитиме Greencubator, на нашому сайті то сторінках у соціальних мережах.