Вшосте Україна стає трампліном для виходу кліматичних стартапів на найбільший у світі конкурс «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad! Завдяки Greencubator, з 2016 року українські команди проходять краш-тест власних проєктів, знаходять інвесторів та партнерів і роблять свій внесок у глобальну боротьбу зі зміною клімату.
Цього року змагання об’єднало 56 країн з усіх регіонів світу. Для України цей рік є знаковим іще й тому, що вперше ми приймаємо та організовуємо Регіональний фінал конкурсу, який є вхідним квитком до Глобального фіналу.
Щоб потрапити на головну сцену фіналу ClimateLaunchpad, команди пройдуть кілька етапів підготовки. Перший — це буткемп, який відбудеться онлайн 15-17 липня. Три дні інтенсивного навчання під керівництвом досвідченого ментора. До національного буткемпу у цьому році було відібрано 13 команд. Їх ідеї охоплюють такі галузі як:
рішення для міст — переробка сміття та органічних продуктів, енергоефективне будівництво;
чиста енергія — виробництво водню та новий тип високоефективних сонячних станцій;
адаптація та сталість — будівельні блоки для сталого будівництва та біологічний захист рослин без пестицидів;
кругова економіка — хмарні сервіси для органічного фермерства, шеринг іграшок, використання відходів як ресурсу для запуску нових проєктів та власні технології створення біодобрив;
стала мобільність — технологія скорочення шкідливих викидів двигунів внутрішнього згорання.
У буткемпі команди вчаться оцінювати свою ідею з точки зору реального бізнесу, щоб допрацювати бізнес-модель, а, можливо, і змінити свій задум, переорієнтувавшись на інших споживачів або ринки.
Національні буткемпи відбуваються у всіх країнах-учасницях, що беруть участь в ClimateLaunchpad, а саме навчання проходить за єдиною програмою, що включає:
фінансове планування проєкту на заданий період часу;
визначення цільових аудиторій та ринків;
оцінку кліматичнихі переваг свого продукту;
побудува бізнес-моделі;
пітчинг та «закохування» інвесторів у свою ідею.