Про особливості українського ClimateLaunchpad 2019
Цього року національний фінал конкурсу вперше виїхав до Івано-Франківська, а Greencubator, як організатор в Україні, започаткував нові партнерства для розвитку екосистеми «зелених» інновацій. Фінал відбувся на території «Промприлад. Реновація» — як і дружні до довкілля технології, ревіталізація промислових об’єктів входить до принципів сталого розвитку і формує нову економіку. Юрій Филюк, ініціатор та генеральний директор «Промприлад.Реновація», привітав гостей, побажав командам успіхів і натхнення від події та локації:
Юрій Филюк побажав учасникам надихатися креативною атмосферою «Промприладу»
— Цікаво, що 4 роки тому на хакатоні в Карпатах, де серед менторів були і колеги з Greencubator, почалась розробка проекту Promprylad.Renovation, на території якого ми з вами знаходимось. Тут ми сьогодні будуємо інноваційний центр на 40 тис. м2.Особисто побажав успіхів «зеленим» підприємцям і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків:
— Ми повинні бути готові до того, щоб стати енергоефективними, йти до циркулярної економіки. Бажаю, щоб все вдавалося, а переможцям, які поїдуть до Амстердаму, бажаю перемоги, щоб Україна і там показала «клас».

Руслан Марцінків та Роман Зінченко з оптимізмом говорять про перспективи українського cleantech
Партнери, які уможливили ClimateLaunchpad в Україні
Партнерами національного фіналу конкурсу в Україні 2019 року стали фонд Green for Growth Fund, який співфінансується коштами ЄС в рамках ініціативи EU4Energy, а також компанія Baker Tilly. Андрій Столяр, інвестиційний менеджер Finance in Motion:— Я бажаю всім командам успіху; сподіваюсь, їхні ідеї будуть інноваційні та непересічні, інвестиційно привабливі, матимуть чудовий потенціал для впровадження і будуть реалізовані та профінансовані.Катерина Громм, консультант з питань сталого розвитку в Baker Tilly Ukraine:
— Наша компанія із задоволенням підтримує конкурс. Як члену журі, мені важливі практичність та можливість реалізації проектів, актуальність, «зелений» потенціал і те, як проекти зможуть покращити стан довкілля.

Андрій Столяр, Катерина Громм та Роман Зінченко
— Я думаю, цей конкурс не тільки про «зелені» технології, але про енергетичну незалежність України, про нашу можливість жити в середовищі з гарною екологією; а також, про нас із вами — про тих, хто може реалізувати і втілити в життя ці «зелені» технології.

Микола Вольвач
Як обирали переможців
Greencubator зібрав експертне журі з шести представників різних організацій та інституцій, до якого увійшли:- Андрій Столяр, інвестиційний менеджер Finance in Motion / Green for Growth Fund
- Катерина Громм, консультант з питань сталого розвитку в Baker Tilly Ukraine
- Микола Вольвач, державний експерт директорату інновацій та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України
- Ольга Афанасьєва, виконавча директорка UVCA – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association
- Андрій Медведенко, партнер в CYFRD frontech investments
- Станіслав Юрасов, редактор видання ЛІГА.Tech.

Станіслав Юрасов, Роман Зінченко, Ольга Афанасьєва, Микола Вольвач, Андрій Медведенко
«Квітучий» Carbominer
Перше місце зайняла команда Carbominer, яка розробила технологію збору вуглекислого газу напряму з атмосфери, поруч зі споживачами, представниками тепличного бізнесу, замість постачання стисненого CO2 в балонах.
Микола Осейко, Carbominer, з «героїнею» проекту – тепличною квіткою
EcoTyre проти звалищ старих шин
Друге місце у проекту EcoTyre і їхнього методу глибокої переробки автомобільних шин, що базується на використанні електромагнітного поля. Це рішення є мобільним, адже передбачає виїзд на звалища шин і переробку їх на корисні складові: гуму, металевий корд, текстиль, з подальшим повторним використанням у виробництві.
Назар Халавка, EcoTyre, під час пітчингу

Назар Халавка і Тарас Товстопят, EcoTyre, з нагородою за II місце і сертифікатом про участь в ClimateLaunchpad
«Розумні» котельні від Atmosphere

Повний склад команди Atmosphere: Валерій Гриша, Віктор Долгоп’ятов, Олександра Буленок

Олександра пітчила за всю команду

Всі команди отримали сертифікати про участь в національному фіналі найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей

Учасники встигли потоваришувати між собою за час підготовки до національного фіналу
Шлях до Амстердаму
Цьогорічний міжнародний фінал проходитиме 14-15 листопада в Амстердамі, Нідерланди, і українські команди рішуче налаштовані на перемогу. Микола Осейко, засновник Carbominer:— Перше відчуття після перемоги — це величезна радість, але з наступного дня головним вже стає відчуття відповідальності. Втім, у нас відмінний настрій, це сильно допоможе в підготовці. Ми налаштовані на перемогу. В першу чергу, будемо працювати над технологією: діюча установка в рази підвищить шанси Carbominer на успіх. Плюс, власне, над нашим виступом — тут вдосконалювати можна нескінченно.

Сімейний успіх: окрім Миколи Осейка, в команді є його донька, Вікторія Осейко
— Зросло розмаїття ідей і технологій, які подавалися на відбірковий етап ClimateLaunchpad в Україні. Ми впевнені, що цьогорічні переможці достойно представлять Україну на всесвітньому фіналі в Амстердамі, а головний девіз конкурсу ми незабаром переформулюємо на «Боремося зі зміною клімату, український стартап за стартапом».Greencubator вчетверте проводить в Україні найбільший в світі конкурс «зелених» бізнес-ідей, і українська делегація вже має гарну традицію повертатися з Global Grand Final з перемогами:
- в 2017 році український стартап Go To-U, що розвиває інфраструктуру для електромобілів, увійшов в ТОП-10 найкращих «зелених» стартапів світу та потрапив в акселераційну програму Climate-KIC;
- в 2018 році українська команда Stock-Factory перемогла у номінації «Системи прийняття рішень та фінанси» і отримала 5 000 євро на розвиток свого проекту. Онлайн-сервіс для реалізації умовно проблемних товарів допомагає оперативно продавати або передавати на благодійність якісні товари, строк придатності яких наближається до завершення.

Go To-U давали поради цьогорічним фіналістам, поки журі визначало переможців