15 березня відбудеться черговий кліматичний страйк за клімат, на який регулярно виходять школярі в усьому світі, закликаючи політиків до виконання Паризької кліматичної угоди. Очікується, що цієї п’ятниці до акції долучаться 50 країн, а загальна кількість тематичних подій досягне 500. Українські школярі та молодь також візьмуть участь в міжнародному русі за клімат і майбутнє планети.
Минулого року на міжнародній конференції ООН COP24 були представлені результати наукового звіту-дослідження Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC), згідно з яким глобальне потепління досягне рівня 3°C, якщо країни не протидіятимуть рішуче. Зміна клімату спричинить появу кліматичних біженців, дефіцит і здорожчання продуктів харчування, унеможливить ведення багатьох бізнесів. Україна також постане перед низкою нових екологічних викликів. Саме тому організатори і учасники кліматичного страйку висувають наступні вимоги до уряду:
- вести активну кліматичну політику відповідно до Паризької кліматичної угоди, забезпечити скорочення викидів парникових газів;
- відмовитися від будівництва нових потужностей на викопному паливі, оскільки вугільна енергетика генерує суттєву частину від загальної кількості викидів парникових газів;
- перенести акцент державного субсидування з викопних палив на енергоефективність, чисті «зелені» технології;
- підтримати перехід на використання відновлюваних джерел енергії, створити умови для поширення ВДЕ (зараз частка ВДЕ в загальному енергобалансі України складає лише 7%) тощо.
Рух Fridays For Future розпочався з персонального страйку шведської школярки: починаючи з серпня 2018-го, Грета Тунберг регулярно виходила до парламенту з вимогою затвердити перелік кліматичних дій і втримати глобальне потепління на рівні не більше 1,5°C. Завдяки соціальним мережам, ініціатива поширилася і страйки кліматичних активістів стали регулярно проводити в країнах Євросоюзу, Австралії, Північної Америки тощо. Акція цього тижня обіцяє бути однією з наймасовіших: координатори з FridaysForFuture.org розраховують, що понад 100 000 осіб вийдуть на страйк 15 березня.
Долучитися до кліматичних подій в Україні можна, взявши участь в заходах від Екодія, Fridays For Future Ukraine та інших, що позначені в соціальних мережах #ClimateStrike #FridaysForFuture.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: