5 викликів для cleantech-стартапів з Європи, Азії та Африки. Розповідаємо про головне

Які виклики стоять перед cleantech-стартапами з Європи, Азії та Африки? Ділимося нашими нотатками з cleantech-днів від UNIDO – United Nations Industrial Development Organization у Відні.

ТОП-5 викликів для стартапів:

#1. Пошук перших клієнтів — це ключовий бар’єр, який стартапи визначають для себе і в чому шукають допомоги. Для стартапів дуже важко і дорого представити свою нову технологію кінцевому користувачеві. Тому організаціям, які підтримують підприємців, варто допомагати скорочувати їм шлях до перших користувачів та створювати «містки» між стартапами та корпораціями, що можуть стати потенційними клієнтами та інвесторами.

#2. Відсутність обміну досвідом між підприємцями з різних країн. Стартапам потрібні майданчики, де вони зможуть спілкуватися з підприємцями з інших країн та обговорювати спільні проблеми. Міжнародні організації мають утворити «парасольку» для обʼєднання  досліджень та проведення  власної аналітики, щоб знаходити та поширювати найкращі практики. Тоді компаніям не потрібно буде щоразу винаходити колесо.

#3. Брак фінансування пілотних проєктів. Перевірка нових ідей вимагає значних ресурсів, але більшість стартапів їх не мають. Організації, що підтримують стартапи, повинні допомагати в пошуку інвесторів та створювати програми мікрогрантів, щоб стартапи могли протестувати свої ідеї без значних фінансових ризиків.

#4. Спілкування з владою та корпораціями. Бюрократичні перепони та відсутність контактів можуть ускладнити взаємодію підприємців з урядовими інституціями та великими корпораціями. Тому необхідно створювати платформи для полегшення діалогу між стартапами й цими структурами.

#5. Юридичні консультації для стартапів. Стартапи часто стикаються з юридичними проблемами, такими як реєстрація компанії, захист інтелектуальної власності, складання контрактів тощо. Безкоштовні або доступні юридичні консультації та підтримка можуть значно спростити цей процес і допомогти стартапам уникнути потенційних юридичних проблем у майбутньому.

Stay tuned, ми у Greencubator готуємо для зелених стартапів в Україні нові цікаві проєкти.