Дайджест програм підтримки українського бізнесу

Долаючи виклики та шукаючи нові можливості, чимало українських підприємств потребують підтримки для подальшого розвитку. Ми підготували добірку грантових програм, конкурсів та інших можливостей для українського бізнесу від міжнародних фондів, провідних світових компаній, Європейського Союзу та українського уряду.
Приємного перегляду!

 

1. Український фонд стартапів підтримує проєкти, які наближають нашу перемогу, і надає для них гранти в розмірі до 35 тисяч доларів. Отримати кошти можуть проєкти подвійного призначення, які не лише задовольняють існуючий на ринку попит, але й несуть користь для держави – підвищують її обороноздатність або в майбутньому допоможуть у відбудові. Це може бути бізнес у сфері оборони, кібербезпеки, інфраструктурної відбудови, охорони здоров’я чи освіти.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
2. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголосила про початок грантової програми для підтримки та відновлення бізнесу. Програма покликана сприяти відновленню, підтримці та розвитку українського бізнесу, а також розширенню на зовнішні ринки тощо. В рамках програми буде виділено 50 грантів сумою від 600 000 до 1,2 мільйонів гривень. Крім того, на сайті можна знайти й інші можливості від USAID.
Дедлайн: 24 липня 2023 року. Детальніше
3. Фонд підтримки українських стартапів від Google виділить 5 мільйонів доларів на підтримку українського бізнесу. Гранти можуть отримати приблизно 50 компаній, заснованих в Україні до 24 лютого 2022 року. Додатково кожен стартап отримає Google Cloud, а також підтримку від менеджерів Google.
Дедлайн: 31 грудня 2022 року. Детальніше
4. Пан’європейська мережа стартап-асоціацій EIC Ukrainian Tech розпочала проєкт підтримки українських технологічних стартапів, на який виділили 20 мільйонів євро. Проєкт націлено на розвиток українського бізнесу, побудову екосистеми інноваційних стартапів та підтримку національної економіки. 200 українських стартапів й МСП (малих і середніх підприємств) можуть отримати до 60 тисяч євро.
Дедлайн: 7 вересня 2022 року. Детальніше
5. Фонд Demium Central Europe Talent Fund I FCRE планує активно допомагати талановитим українським стартапам. Мета фонду вкладати в європейські компанії та просувати інновації. В межах ініціативи Demium планує інвестувати по 100 тисяч євро у 25 українських стартапів.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
6. Бізнес-школа УКУ стала співзасновником фонду 7 wings, метою якого є допомога стартапам, що постраждали за час війни та підтримка української економіки. Фонд надає гранти українським стартапам у розмірі 50 тисяч доларів. Перша набір заявок вже завершено, однак фонд планує запустити наступну хвилю, тож стежте за оновленнями.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
7. Інвестиційна компанія Chernovetskyi Investment Group (CIG) шукає українські робочі/прибуткові проєкти, які потребують фінансування для розвитку. Перевага надається проектам в сфері IT.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
8. Грантова програма «ЄРОБОТА» стартувала 1 липня. Це грошова підтримка для стартапів, малого й середнього бізнесу. У програмі є шість грантів: на власну справу, сад, теплицю, переробне підприємство, для стартапів в ІТ та на навчання у сфері інформаційних технологій. Сума підтримки від 250 тисяч до 8 мільйонів гривень.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
9. Державна підтримка підтримка бізнесу в умовах релокації. На платформі Дія можна знайти одразу декілька можливостей для виробничих підприємств, зокрема отримати допомогу у релокації виробничих потужностей, а також компенсацію за працевлаштування ВПО. 
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
10. Державна кредитна програма для експортерів –- окрім інформації щодо доступних позик до 20 000 000 гривень, на сайті експортери можуть знайти й інші можливості для реалізації своєї діяльності.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
11. Український ветеранський фонд також реалізує проєкт з мікрофінансування ветеранського бізнесу. Ветерани та члени їхніх сімей, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати до 20 тисяч гривень. 
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
12. Creative Business Survival Kit від House of Europe – невідкладна допомога для креативного бізнесу. В межах програми можна отримати професійні консультації та 1000 євро для підтримки та розвитку креативного бізнесу. На сайті House of Europe можна знайти також інші можливості для креативних підприємців та стартапів.
Дедлайн: 22 серпня 2022 року. Детальніше
13. Благодійний фонд «МХП-Громаді» відкрили конкурс «Роби своє» для крафтових виробників із малих міст і сіл України. Взяти участь можуть підприємці (або майбутні підприємці) з Вінницької, Черкаської, Дніпропетровської, Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Сумської й Волинської областей.
Дедлайн: 15 грудня 2022 року. Детальніше
14. ЄС надає спеціальні позики для малих та середніх підприємств в межах ініціативи EU4Business через мережу банків в Україні. Програма орієнтована на підтримку малих та середніх підприємств, агро-бізнесу, “зеленого” підприємництва.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
15. Amazon Web Services (AWS) надає допомогу для стартапів та українських медіа через виділення кредитів (по факту грантів) на користування послугами компанії на суму до 100 тисяч доларів за пришвидшеною процедурою.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
16. New Venture Competition (NVC) – це інтенсивна навчальна програма від Центру Підприємництва УКУ для усіх, хто цікавиться підприємництвом, хоче дізнатися більше про стартап екосистему та перевірити свої інноваційні ідеї на практиці.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
17. IdeasLab – студентський акселератор, створений Центром підприємництва УКУ. Його місія полягає у створенні середовища, що заохочує студентів досліджувати сучасні проблеми та виклики, розвивати підприємницьке бачення, а також перетворювати ідеї на життєздатні продукти. Проведення програми наразі відкладено, однак власну ідею можна зареєструвати і ideasLab повідомить про старт відбору.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
18. Програма підтримки українського бізнесу від GIGACLOUD – в рамках програми можна користуватися публічною хмарою вдвічі дешевше, безкоштовно розмістити у хмарі соціально-важливий проєкт, отримати безоплатні ліцензії для резервування та захисту даних, мігрувати з російського ПЗ.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
19. Міністерство закордонних справ України запустило платформу NAZOVNI. Це сервіс, що має на меті допомагати українським виробникам виходити на експорт своєї продукції. Платформа орієнтована як на допомогу виробникам продуктів харчування чи handmade посуду, так і на креативні агентства та IT-компанії
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
20. В рамках проекту GmbH «Підтримка економічної участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в Україні» можна безкоштовно отримати професійні консультації від Консультаційного центру “Європейська технічна допомога”  для відновлення та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
21. Проєкт Keep Going пропонує інформаційну, консультаційну та матеріальну підтримку для власників виробництв і майстерень, творчих команд та самостійних спеціалістів різного профілю, чия діяльність спрямована на військові або гуманітарні потреби під час війни та на відновлення країни.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
22. Prozorro.Продажі спільно з E-Tender та eDocs розробило ІТ-систему, яка дозволяє подавати бізнесу заявку та отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території України. Користування платформою для усіх користувачів безкоштовне.  
Дедлайн: не встановлено. Детальніше
23. Greencubator планує наступну хвилю Кліматичних Інноваційних Ваучерів, в межах якої малий та середній бізнес України може отримати грант до 50 тисяч євро на розробку або впровадження “зеленої” інновації. Тож стежте за новинами на сайті та в соцмережах.
Дедлайн: не встановлено. Детальніше

 

Сподіваємось, ви знайшли цінну інформацію для розвитку вашого бізнесу та реалізації ідей. Ми продовжуємо слідкувати за програмами підтримки та можливостями для українського бізнесу і будемо розповідати про них в наших наступних дайджестах!
Команда Greencubator також продовжує працювати для розвитку українських “зелених” стартапів – наразі триває підготовка до національного відбору в проєкті ClimateLaunchpad, та готуються рекомендації для ЄБРР щодо потенційних бенефіціарів проєкту Кліматичні Інноваційні Ваучери. Тож скоро будемо нагороджувати наших нових “зелених” чемпіонів!
Ми також продовжуємо підтримувати Збройні Сили України технологічним спорядженням щоденно працюючи в благодійному фонді Група 35. Долучайтеся!