Стартує нова хвиля «Кліматичних Інноваційних Ваучерів»: гранти для бізнесу до 50 000 євро від ЄБРР та ЄС

12 грудня 2024 року ГО «Грінкубатор» відкриває завершальну хвилю 2-ї фази грантової програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Завдяки підтримці Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і Європейського Союзу компанії можуть отримати грант до 50 000 євро на розробку та впровадження «зелених» технологій.  Щоб дізнатися умови участі, приєднуйтесь до онлайн-відкриття набору. 

«Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових конкурсів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій.

Конкурс підтримує українські компанії малого та середнього бізнесу, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату. Гранти до 50 тисяч євро покривають 75% витрат на заявлені послуги. 

Хто може отримати грант?

До участі в грантовому конкурсі запрошуються компанії, які:

  • є представниками малого та середнього бізнесу,
  • працюють у сфері кліматично-дружніх технологій,
  • зареєстровані в Україні понад рік,
  • готові до співфінансування не менше 25% від суми гранту.

Як доєднатися до церемонії відкриття хвилі? 

Офіційна церемонія відкриття набору відбудеться онлайн 12 грудня 2024 року о 16:00. Переглянути трансляцію можна буде на сторінках соцмереж ЄБРР і Greencubator, включаючи Facebook і YouTube. 

Щоб не пропустити відкриття набору та поставити свої питання щодо грантового конкурсу, зареєструйтесь за посиланням:  https://forms.gle/4zb7QiX8DBVq8oX28. 

Як працює схема надання грантів?

Грантовий конкурс «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. В Україні з 2017 року його впроваджує ГО «Грінкубатор».

Після успішного впровадження проєкту в Україні починаючи з 2017 року, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та Європейський Союз запустили у 2021 році другу фазу проєкту «Кліматичні Інноваційні Ваучери» із грантовим фондом 1, 5 мільйона євро. 

Ваучери допомогли створити деякі ключові технології, що лежать «у серці» багатьох українських «зелених» інновацій.

Проєкт уже підтримав 54 компанії, серед яких Delfast, що виробляє електробайки – рекордсмени книги рекордів Гіннеса; TOKA, GO TO-U — оператори рішень для електромобільності; S.Lab — виробники екологічного паковання у промислових масштабах; Frendt — рішення для точного землеробства, Releaf Paper — виробники паперу з опалого листя та інші. 

Компанії можуть використати ваучер для розробки та впровадження  «зелених» інновацій на різних етапах діяльності — від  захисту інтелектуальної власності та промислового дизайну прототипів до сертифікації продуктів та проєктування своїх виробничих потужностей.