Відновлювана енергетика власноруч

 

Тренінги зі створення техніки для використання відновлюваних джерел енергії

Ви вмієте працювати руками і цікавитеся зеленими енергетичними технологіями? На вашому господарстві енергія подається з перебоями? Ви хочете з економити на тому, що зазвичай викидають? Вам набридло чекаючи чергового технологічного прориву, зміни державної політикиа або появи у Вас достатньої кількості грошей щоб купити установку-яка-вміє-все-сама? Ви хочете дізнатись, як Ви можете  на практиці використовувати відновлювані джерела енергії? Тоді Вам до нас — на тренінги з використання відновлюваних джерел енергії. Ми навчимо:

 • Виготовлятити з підручних матеріалів прості геліоколектори (сонячні водонагрівачі) для весняно-літнього періоду
 • Вирощувати енергоносії на власному городі / фермі / господарстві (дрова з Вашої присадибної ділянки)
  • Вирощувати енергетичну культуру міскантус
  • Вирощувати енергетичну вербу
 • Отримувати біогаз з рослинних та твариних відходів
 • Отримувати синтез-газ (утиль-газ) з рослинної біомаси і використовувати його
 • Зробити тепловий мотор Стірлінга для застосування в домашньому господарстві

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ТРЕНІНГИ ТУТ

Наші тренери

Звісно, всі ці тренінги спираються на практичні знання людей, за плечима яких робочі установки і проекти. Протягом 2009-2011 року ми збирали хорошу команду спеціалістів своєї справи з різних сфер відновлюваної енергетики. Серед них є і доктори технічних наук,  і унікальні майстри без вищої освіти. Їх об’єднує те, що вони на практиці, власними руками зробили ту чи іншу установку для отримання відновлюваної енергії, і самі нею користуються. І ще — вони готові поділитись із Вами не тільки своїми знаннями, але вміннями, які необхідні для того щоб Ви зробили те ж саме.

Енергетична культура Miscantus на городі в Володимира Зінченка, одного з тренерів проекту.

Для кого

Ми вважаємо, що перш за все в цих тренінгах будуть зацікавлені сільські господарі та ті, хто має приватні будинки. А також ті, хто має власну майстерню і не лінується взяти інструменти в руки. І ті, для кого відновлювані джерела енергії та енергоефективність — це практична зацікавленість, яка не зводиться до резолюцій на конференціях та симпозіумах.

Застосовність

Особливістю наших тренінгів є те, що отримані знання можна одразу використовувати на практиці. Такий підхід починається із вибору тренерів. Основна умова для роботи тренера із нами — він  навчає тому, що сам вже зробив, випробував на практиці і використовує. Звідси і ще одна особливість наших тренінгів – під час них ми не тільки розказуємо як працює та чи інша технологія:

 •     Ми демонструємо діючі зразки технологій
 •     Ми вчимо, як зробити такі ж або подібні

 

 Мотор Стірлінга, зроблений одним із наших трененів Ігорем Білецьким

Наприклад, під час тренінгу зі створення біогазових установок ми не тільки повністю пояснимо теоретичні основи, але й покажемо працюючий зразок такої установки. А під час тренінгу з вирощування міскантуса ми покажемо вам, як потрібно його вирощувати і як він росте на полі. Таким чином, завдяки поєднанню застосовності і практики із якісною теорією, ви отримуаєте основний результат — ви зможете самі зробити, наприклад, біогазову установку, або виростити енергетичну вербу.

Теми тренінгових програм:

 • Сонячна теплова енергетика для садиби: геліоколектори з матеріалів, що є в кожному будівельному супермаркеті
 • Енергетичні рослини: вирощування на присадибних ділянках та пустирях. Збір, зберігання та застосування.
 • Проектування та будівництво компактних  біогазових установок, що виробляють газ з відходів тваринництва та зеленої біомаси
 • Технології  отримання і використання синтез-газу (утиль-газу) з рослинної біомаси
 • Розрахунок, проектування та виготовлення двигунів Стірлінга (двигуни зовнішнього згоряння) для застосування в домашньому господарстві

Нагадуємо, зареєструватись на тренінги можна за цим посиланням.

Біогазовий реактор і його хазаїн (Філіпіни)

Без зайвих слів

Ми поділяємо думку про те, що відновлювана енергетика — це доволі високотехнологічна галузь. Проте не поділяємо думки про те, що ці технології недоступні для всіх нас. Вони й справді недоступні, поки ми не розуміємо принципів їх роботи. Дати таке розуміння — основне завдання наших тренінгів. Організовуючи ці тренінги, ми орієнтуємось перш за все на дієвий баланс між якісною теорією, застосовністю та практичністю. Ми не ускладнюємо матеріал розмовами про високотехнологічність і недосяжність для середнього розуму. Натомість старанно і зрозуміло пояснюємо моменти, які є справді складними, або не зовсім зрозумілі нашим слухачам.

Ці тренінги не є заміною чи конкурентом для промислових технологій. Ми поважаємо, цінуємо і співпрацюємо із багатьма виробниками, постачальниками та інтеграторами технологій для використання відновлюваних джерел енергії. Тому підхід “зроби сам” застосовуємо тільки для тих масштабів і завдань, де він може бути застосований. Інакшими словами, якщо Вам потрібно, щоб Ваш геліоколектор видавав гарячу воду при -20 С або Вам потрібна біогазова станція промислового рівня – ми поділимося контактами тих, хто виробляє або постачає таку техніку.

Вартість

Ми залучаємо до наших тренінгів старанних та високопрофесійних людей і вважаємо, що за їх працю і справді цінні знання їм потрібно віддячити. Хто не згоден – може ще раз згадати до чого нашу освіту довела принизлива оплата учителям та викладачам. Розуміючи економічне становище в Україні, ми триматимемо ціни на тренінги на прийнятному рівні — більшість із них коштуватимуть  від 100 до 500 гривень з учасника.

В деяких випадках тренінги будуть організовуватись поза межами Києва. Наприклад тоді, коли потрібно показати учасникам установку, яку проблематично транспортувати до Києва, або показати поле, на якому ростуть енергетичні культури. В таких випадках учасникам необхідно буде також включити в свій бюджет витрати на транспорт.

Тренінги з відкритим часом

Ми організуємо тренінги з відкритою датою. Це означає, що ми не оголошуємо дати заздалегідь, а обираємо її спільно із учасниками. Тобто, як тільки набирається група (10-20 учасників), на той чи інший тренінг, ми зв’язуємося із усіма зацікавленими для узгодження зручного для всіх часу проведення та інших організаційних деталей.

Наша мета

Цими тренінгами ми поєднуємо тих, хто вміє із тими хто прагне. І припиняємо скигління про те, що “все залежить від держави, а вона не підтримує”, “в нас немає адронного коллайдера, тому нічого в нас не вийде”, “для цього потрібні трильярди інвестицій, а ми бідні”. Ті, хто так вважає, можуть писати листи в Кабмін і НАЕР — вони підтвердять правильність такого сприйняття.

Партнери

Звісно, така справа неможлива без хороших і надійних друзів та партнерів. Тренінги ми організовуємо за підтримки та сприяння:

Співпраця

У вас є нова технологія відновлюваної енергетики, яку можна зробити самому або із друзями? Ви знаєте класного тренера, який може долучитись до нашої спільноти? Пишіть і дзвоніть нам — ми раді новим контактам.

Контакти

Андрій Зінченко,

Керівник освітніх програм  Greencubator,

+380677441580

andrez {собака} greencubator.info

Comments
3 коментарі to “Відновлювана енергетика власноруч”
Trackbacks
Check out what others are saying...
 1. […] Інформацію про програму і технології тренінгів “Відновлювана енергетика власноруч” можна переглянути тут http://greencubator.info/projects/dyi_renewables/ […]

 2. […] Інформацію про програму і технології тренінгів “Відновлювана енергетика власноруч” можна переглянути тут. […]

 3. […] В ближайшее время команда Greencubator начинает тренинговую программу «Відновлювана енергетика власноруч», которая призвана дать возможность людям воспользоваться такими источниками энергии, как солнце, биомасса, а в перспективе и ветер, изготовив оборудование для этого самостоятельно. Если ты посетишь эти занятия, в первую очередь тебя научат изготавливать простые гелиоколлекторы из доступных материалов, выращивать энергетические культуры, получать биогаз из отходов животноводства, проектировать и изготовливать двигатели Стирлинга. Информацию о программе смотри здесь. […]Leave A Comment