Рівняння на шведів: IKEA переводить магазини й сервіс доставки на електротранспорт

IKEA масово пересідає на електромобілі та заохочує до цього партнерів, співробітників і покупців. Очільниця відділу сталого розвитку IKEA Пійя Хайденмарк-Кук (Pia Heidenmark-Cook) озвучила глобальні плани компанії у цьому напрямку: до 2030 року всі 355 магазинів на 30 різних світових ринках замінять звичайний транспорт на електро та будуть облаштовані відповідною інфраструктурою.

План електромобілізації

На електромобілі перейдуть не тільки офіси і магазини IKEA, але й компанії-партнери, що забезпечують доставку товарів додому до покупця. А зарядні станції біля всіх магазинів спонукатимуть як співробітників, так і покупців пересідати на більш дружній до довкілля персональний транспорт. Популяризацією електромобілів IKEA розраховує збільшити попит на них серед населення, що, в свою чергу, призведе до зменшення вартості таких машин. На думку Хайденмарк-Кук, завищена ціна і гальмує масовий перехід на електромобілі.

Разом з IKEA про свої наміри підтримати електромобільність заявили ще 10 глобальних корпорацій з коаліції EV100, включно з Unilever, DHL, HP, Baidu та шведською енергетичною компанією Vattenfall. Той факт, що індустрію електромобілів підтримають такі провідні компанії, має стати переконливим доказом на користь інвестування в цю галузь, — заявили в IKEA. Щоб акцентувати увагу на важливості теми, компанія також планує інвестувати в підприємства, які підтримують перехід на електротранспорт.

Українські електромобілісти

За світовим трендом рухаються й багато українських компаній, що встановлюють зарядні станції та роблять інші продукти для інфраструктури електромобілів. Зокрема компанія TOKA розвиває мережу зарядних станцій з системами «розумного» балансування енергонавантаження на мережі.

Зарядна станція для електромобілів української компанії TOKA

Команда прагне створити доступні як для забудовників, так і для мешканців будинків точки зручної нічної зарядки електромобілів, що зробить користування такими авто привабливішим. Понад 75 станцій TOKA сьогодні працюють вже у семи містах України, їх кількість постійно зростає. Про переваги українських зарядних станцій, а також про те, як участь в проектах Greencubator допомагає розвивати cleantech інновації — читайте в нашому матеріалі.

Підтримка електромобільності є одним з головних пріоритетів для Greencubator і партнерів, що відображується в проектах, які ми реалізовуємо. Так, у рамках четвертої хвилі програми «Кліматичних Інноваційних Ваучерів» одним з шести переможців стала компанія Charge Group з проектом інтегрованого контролера управління зарядними станціями для електромобілів з системою білінгу та WiFi-точкою. Більше про конкурс та переможців — в статті Зелене світло для «зелених» інновацій

Джерело: Business Insider