Відеоісторії #EnergyHeroes

#EnergyHeroes – це серія англомовних відеоісторій про українських зелених інноваторів та активістів сталого розвитку, які зробив у 2016 році Greencubator за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Ці #EnergyHeroes – українські активісти, бізнесмени, стартапи, мери міст, політики. Вони – рушійна сила змін в енергетиці та каталізатори зеленого поступу України. Вони закохують міста в велорух та борються за велосипедну інфраструктуру. Вони рухають міста від нафти до зеленого майбутнього, створюють енергетичні стартапи та просувають сталу мобільність. Вони – енергетичні герої України, про яких ми розповіли у межах кампанії #EnergyHeroes.


#1. Зробити енергетичну демократію можливою завдяки відкритому коду

Ви живете у світі технологій з відкритим кодом: ваш телефон, ваш комп’ютер, ваш смарт-телевізор, ваш інтернет наповнені компонентами з відкритим кодом. Програмне забезпечення з відкритим кодом керує Інтернетом і більшою частиною світу.

Що, якби енергетичні технології могли бути з відкритим кодом? Це ідея EnergyTorrent: розширити можливості людей шляхом спільної розробки та обміну ключовими енергетичними технологіями для фермерів, виробників, промисловців та ентузіастів. Енергетична свобода може бути з відкритим кодом!

#2. Допомагаємо українським містам закохатися у велосипед

Деякі вулиці люблять велосипеди. Деякі небезпечні для велосипедистів. Дехто обожнює ровери. Інші хотіли б їздити на них, але не впевнені, наскільки це безпечно. Познайомтеся з людьми, які допомагають українській столиці закохатися у велорух.

#3. Зелені амбіції українського нафтового міста Долина

Понад півстоліття нафта була ключовим чинником перетворення Долини з села на привабливе місто біля мальовничих Карпатських гір. І вже майже десять років однією з амбіцій мера Долини є зробити її місцеву економіку незалежною від нафти.

#4. Бренсон, Deutsche Telecom та енергетичні інновації з України

Чи знаєте ви, які з ваших побутових приладів є справжніми пожирачами енергії? Чи ви коли-небудь поспішали додому, хвилюючись, що вимкнули праску з розетки? Київський проєкт EcoIs.me пропонує вам персонального енергетичного детектива та енергетичного дворецького.

#5. Заряджені свободою

Коли у 2013 році міліцейське свавілля заполонило вулиці Києва, Олександр Кравцов приєднався до Автомайдану – громадського патруля на колесах. Його синій “Ланос” з єврономерами потрапив до багатьох кінохронік.

У грудні 2013 року разом з друзями був жорстоко побитий міліцією, його автомобіль був розбитий. Олександр провів 12 днів під вартою за безпідставними звинуваченнями. Повернувшись на свободу, він заснував ElectroCars, одну з найбільших спільнот електромобілістів в Україні, і встановив зарядну станцію на в’їзді до Межигір’я – резиденції колишнього президента Януковича.

#6. Хочете, щоб ваші замовлення були доставлені за годину? На допомогу приходять електровелосипеди!

Набридло чекати на доставку? Український стартап електровелосипедів DelFast запускає доставку за годину в Києві, Варшаві та Алмати. Велосипеди – червоні, бізнес – зелений.

#7. Енергія для революції зеленої мобільності

На чому ви будете їздити через 15 років? Літій-іонна батарея, водень чи все ж таки дизель? А що, якби ваш автобус можна підзарядити за 15 секунд? Познайомтеся з командою Yunasko, яка створює технологію зберігання енергії для наступного прориву в зеленому транспорті. З України – для світу.

#8. Україна прокладає дорогу для електромобілів

Для популяризації електромобілів інфраструктура зарядних станцій має вирішальне значення. Познайомтесь з творцями найбільшої в Україні мережі зарядних станцій та дізнайтесь історію найпершої зарядки у Львові. Нехай Pickacku буде з вами!