Підсумки форуму: «Зелений» експорт України оцінюється у $350 млн і продовжує зростати

2 жовтня в Києві відбувся форум «Екоінновації та “зелене” підприємництво: зроблено в Україні», де підприємці, урядовці та інвестори обговорили можливості розвитку екоінновацій та перспективи українського «зеленого» експорту низьковуглецевих і дружніх до клімату технологій.

Захід організований ГО Greencubator за підтримки:

  • Офісу Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції,
  • Європейського банку реконструкції та розвитку,
  • Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні,
  • Association4U.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Україна однією з перших підписала Паризьку кліматичну угоду. Але для першості у сфері «зеленого» підприємництва країна має втілити чимало завдань на бізнесовому, науковому, урядовому та законодавчому рівнях.

«Екоінновації — це не лише чиста вода у містах, можливість вільно дихати, здоров’я наших дітей, енергетична незалежність. Це і високотехнологічні робочі місця, інноваційні підприємства і “зелені” стартапи, а також нові можливості для малого та середнього бізнесу», — підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Сергій Масліченко, Директор департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР в Україні, зазначив:

«Перші кліматичні проекти за підтримки ЄБРР були реалізовані саме в Україні. На даний момент банком вже профінансовано більше 170 «зелених» проектів в Україні, загальним обсягом 3 млрд євро. Однією з найуспішніших можна вважати грантову програму для компаній-розробників кліматичних та низьковуглецевих технологій “Кліматичні Інноваційні Ваучери”.»

Сергій Масліченко

Greencubator реалізував вже 4 хвилі програми «Кліматичні інноваційні ваучери» в Україні, в рамках яких 20 компаній отримали фінансову допомогу на впровадження «зелених» ідей. Загальний фонд програми складає 1 млн євро. В рамках форуму відбулося нагородження переможців четвертої хвилі найбільшої в Україні грантової програми, переможцями стали 6 компаній: АГК Україна, Istrim, V.A.Solution, BIOsens, Charge Group, Meest Express.

Переможці четвертої хвилі, які отримали Кліматичні інноваційні ваучери

Окрім нагородження, програма форуму включала в себе тематичні панелі з обговорення актуальних для бізнесу тем. Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, підкреслив, що з початку 2015 року було залучено близько 880 млн євро інвестицій у майже 1000 мВт нових потужностей відновлюваної енергетики.

Сергій Савчук під час виступу на форумі

Наталія Бойко, Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції, зауважила, що Україна має модернізувати існуючі ринки, не тільки надавати преференції «зеленій» генерації. Країна поступово збільшує частку генерації з ВДЕ і зменшуватиме частку атомної генерації. Балансування не повинно відбуватися за рахунок збільшення частки вугільних потужностей, воно потребуватиме капіталоємних технологічних рішень.

Наталія Бойко під час виступу на форумі

«Зелений» експорт України становить $350 млн і продовжує зростати, в той час як «зелений» імпорт складає близько $700 млн. Глобальний же обсяг «зеленої» торгівлі до 2020 року виросте щонайменше втричі — до $2-3 трлн, згідно прогнозів головного економіста ЄБРР Мартіна Поспішила.

Мартін Поспішил презентує дані про «зелену» економіку в Європі

Учасники форуму підкреслили і необхідність впровадження низьковуглецевого курсу українських міст, заощадження на використанні алгоритмів енергозбереження та залучення інвестицій місцевих мешканців у локальні ВДЕ. Окремий тематичний блок форуму було присвячено досвіду українських компаній, які вже успішно експортують «зелені» рішення на європейські та глобальні ринки. Серед них: компанія з 3d-друку титаном xBeam 3D, розробник суперконденсаторів Yunasko, енергетичні стартапи, проінвестовані акселератором IoT HUB , «зелена» логістика у компанії Meest Express тощо.

Фото- та відео-матеріали доступні за запитом

За додатковою інформацією звертайтеся до Юлії Федотовських julia@greencubator.info (098) 782 84 96