Андреас Кульман, CEO, DENA: «Екоінновації потребують постійної регуляторної підтримки»

Серед доповідачів форуму «Екоінновації та “зелене” підприємництво: зроблено в Україні», який 2 жовтня провів Greencubator, був директор Німецького енергетичного агентства DENA Андреас Кульман (Andreas Kuhlmann), який розповів про шляхи побудови «зелених» точок зростання. У Німеччині DENA, крім того що є головним експертом з енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та «розумних» енергетичних систем, також є організатором глобального конкурсу енергетичних стартапів Startup Energy Transition (SET) у напрямку енергетичних інновацій. Саме Greencubator вже третій рік поспіль є партнером Startup Energy Transition в Україні.

DENA бере активну участь у впровадженні законодавчих норм щодо «розумної» енергетики і запобігання змінам клімату. Як Україні розвивати партнерство бізнесу та регулюючих органів у сфері кліматичних інновацій — пропонуємо ознайомитися із ключовими тезами виступу пана Кульмана.

Створюючи точки «зеленого» зростання: залучення екоінноваторів на глобальному рівні

Технології краще розвиваються, якщо існує відповідна екосистема

Будь-які технології краще розвиваються у сприятливому середовищі, і «зелені» новації не є виключенням. Щоб інноватори приєднувалися до екосистеми і залучали нових учасників, потрібно демонструвати переваги цілісного «зеленого» комплексу, серед яких: доступ до ресурсів, комунікації і обмін ідеями, єдина база даних і контактів тощо. А для успішної роботи єдиної екосистеми слід враховувати особливості вже наявної інфраструктури, розуміти виклики, які стоятимуть перед новими моделями роботи бізнесу. Три напрямки, у яких розвивається екосистема — створення нових технологій, їхнє просування, пошук капіталу.

Інноватори не подужають шлях без нормативної бази

Технології розвиваються досить стрімко, але їм все одно потрібна підтримка: вони потребують регуляторної бази і достатньої політичної волі для розвитку. Оскільки технологічні винаходи з’являються швидше, аніж оновлюється нормативна база, потрібно співпрацювати із законодавцями для швидкого затвердження необхідних нормативних змін. Без чітких роз’яснень, чому нормативна підтримка «зелених» інновацій важлива, їхній розвиток сповільнюється з причини застарілого регулювання.

Політична підтримка повинна бути постійною

Для поступу «зелених» розробок недостатньо одноразово запровадити ті чи інші зміни — законодавчий супровід екоінновацій повинен тривати і постійно розвиватися. Оскільки політичні сили чи окремі політики мають забагато питань на порядку денному, слід нагадувати їм про важливість впровадження кліматичних інноваційних рішень. Постійно підтримувана лояльність політиків створить умови для розвитку бізнесу.

Нагадаємо, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у своєму виступі на форумі акцентувала на урядовій і особистій підтримці компаній, які розвивають «зелену» економіку в Україні. Інші тези виступу можна прочитати тут

БІЛЬШЕ ПРО «ЗЕЛЕНІ» ІННОВАЦІЇ УКРАЇНІ: