Фінал клінтек-конкурсу ClimateLaunchpad на Кіпрі

Україна вдруге візьме участь у фіналі найбільшого європейського конкурсу кліматичних ідей ClimateLaunchpad

Три українські стартапи вирушать до міста Лімассол (Кіпр), де 17–18 жовтня триватиме фінал клінтек-конкурсу ClimateLaunchpad, щоб позмагатися за місце в акселераторі для кліматичних інновацій й грошовий приз.

2 вересня на конференції TeslaCamp, де обговорювали майбутнє енергетики і яку організовувала ГО Greencubator, відбувся український фінал ClimateLaunchpad. Серед 14 фіналістів, які презентували свої ідеї, журі  в складі

  • Євгенія Клепа, виконавчий директор 1991 Open Data Incubator, сівзасновниця проекту SPREAD.
  • Наталія Бойко, заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції.
  • Олександра Смілянська, консультант стартапів за напрямками Product Marketing і Product Research
  • Ольга Афанасьєва, виконавчий директор UVCA
  • Максим Романов, директор з розвитку АППАУ (Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України)

вручило путівки на Кіпр трьом командам, серед яких:

  • Effa (1 місце) – зубна щітка з екоматеріалів, яка повністю розкладається;
  • Go To-U (2 місце) – зарядна мережа для електромобілів;
  • Heliopulse (3 місце) – вакуумні сонячні колектори-концентратори.

Україна – одна із 35 країн, які цього року беруть участь у міжнародному фіналі ClimateLaunchpad. Усього на вирішальному етапі змагатимуться 105 команд: 10 найкращих запросять на акселераційну клінтек-програму Climate-KIC Accelerator, яка сфокусована на кліматичних впливах і триватиме 18 місяців. Ті ж, хто здобудуть перші три місця, отримають грошову винагороду в розмірі € 10,000, € 5,000 і € 2,500 відповідно. Змагання відбуватиметься у форматі пітчів (коротких презентацій) ідей учасників, які судитимуть  провідні експерти й успішні гравці «зеленого» бізнесу. Крім того, у програмі ґранд-фіналу будуть воркшопи, нетворкінґ-сесії й гучна церемонія нагородження.

Національний відбір найбільшого у світі конкурсу клінтек-ідей ClimateLaunchpad в Україні відбувався вдруге. Офіційним національним організатором змагання є громадська організація Greencubator. Згаданому фіналу 2 вересня передували відбір онлайн-заявок, дводенний буткемп для 14 відібраних учасників з представником ClimateLaunchpad, тренером Роном Блумерсом (Ron Bloemers), і 6 подальших тренінгових сесій онлайн і оффлайн, які організовував Greencubator. Тогоріч міжнародний фінал проходив у Таллінні, де Україну також представляли три команди.

Цього року в усіх країнах, де відбувається ClimateLaunchpad, надійшло близько 1000 заявок із ідеями для зеленого бізнесу. ClimateLaunchpad – конкурс, який Climate-KIC (найбільша у Європейському Союзі мережа кліматичних інновацій, що об’єднує приватні компанії, наукові інституції й громадські організації) проводить із 2014 року. Його мета – прокласти швидкий шлях від бізнес-ідей в сфері чистих технологій до динамічних компаній, які творять низьковуглецеве майбутнє. Серед переможців попередніх років – команда Gleather , яка створює штучну шкіру, яка повністю розкладається, команда Solabolic  з новим поколінням сонячних концентраторів, які дозволяють на 35% зменшити витрати сонячних електростанцій, або команда Sponge , що розробила матеріал для сорбції нафтових плям з поверхні морів та океанів!

Повний перелік фіналістів.

Posted in Новини.