Про нас

Greencubator – громадська організація, що будує екосистему для стійкого підприємництва, низьковуглецевих інновацій та розвитку зеленої економіки в Україні та Східній Європі. Наша місія – поєднувати людей із стійким майбутнім.
Наші герої – ті, хто заглядають за рамки поточного статус-кво в енергетиц; ті, хто шукають нових рішень та моделей; ті, хто займається розробками, які вважались неможливими; ті, хто насмілюється дивитись за рамки очевидного. Ми щиро віримо у те, що енергетика - наступний фронтір людьства, нова можливість для економічної свободи і нова можливість для планити. Це можливість, що відкриває нові горизонти, усуваючи загрози та проблеми, створені існуючою моделлю енергетичних галузей.

Підтримуємо кліматичних та енерго-інноваторів

Ми підтримуємо тих, хто робить майбутнє нової енергетики ближчим – інженерів, ботаніків, науковців. Проекти Greencubator'а надихають та підтримують тих, хто працює над розробкою наступних проривних технологій в енергетиці.

Просуваємо зелене підприємництво

Стійкий розиток та сумісне із майбутнім виробництво енергії потребують великої кількості творчих підприємців із дружніми до довкілля бізнес моделями. Команді Greencubator'а підтримує їх найрізноманітнішими способами. В 2010 ми почали допомагати бізнес-медіа зрозуміти можливості, які несуть із собою зелені бізнес-моделі. Ми продовжили цю роботу, висвітлюючи залені моделі та надаючи можливості стартапам. Ціла серія проектів таких як SmartEnergy Forum, TeslaCamp, Hack4Energy та множина інших надали перший заряд натхнення багатьом командам, що почали працювати над власними продуктами та послугами. Деякі з них розробили життєспроможні бізнес-моделі та продукти і стали прикладом для тисяч нових українських підприємців.

Значна частина нашої роботи спрямована на формування мережі, що поєднує підприємців, стартапів та усталений корпоративний бізнес. Деякі з цих тонких і невидимих зв'язків між її учасниками приводять до нових проектів у відновлюваній енергетиці, нових інвестицій для перспективних стартаів чи участі у важливих міжнародних виставках. Іноді можливість знаходиться на відстіна одного рукостискання і Greencubator створює можливості для партнерських рукостискань.

Ми завжди мріяли про можливість підтримати підприємців більш ніж менторством, просуванням або призами для перможців хакатонів. З 2016 року наша команда разом із ЄБРР та EU Neighborhood facility запустила в Україні Програму Кліматичних Інноваційних Ваучерів. За рахунок цього фінансового інструменту бізнес, що розробляє кліматично-дружні технології отримав можливість залучити безповоротне фінансування на свої розробки. Це перший з подібних інструментів, запущений ЄБРР в Європі. Команда Greencubator'а пишається можливості підтримати українських підприємців таким інструментом.

Підприємці постійно шукають нових рішень і ми щасливі можливості створювати для них нові інноваційні способи підтримки.

Можливості для енергетичної свободи

Талановиті інженери та підприємці дивляться у майбутнє і роблять велетенські кроки в напрямку дружньої до довкілля енергетики. Однак, на своїй дорозі вони часто впираються у глуху стіну політичних рішень розроблених століття тому. Ці політичні ріщення засновані на ідеї, що є одне-правильне-рішення для кожного.

Зміна застарілих та дискримінамційних енергетичних політик, заснованих на підтримці існуючих монополій та дискримінації нових гравців і біізнес моделей на справді конкурентні та ринкові - це важлива частина роботи Greencubator'а. Ми розуміємо, що закони і підзаконка - робот не для інженерів або підприємців, але вона є важливою для їх успіху.

Ось чому ми комунікуємо та впливаємо на стейкхолдерів процесу розробки політик у енергетиці. Наша команда зробила свій внесок у велику кількість дискусій та довела багатьом учасникам політичного процесу, що енергетична свобода є критичною для стійкого розвитку. Ми також інвестуємо значну кількість часу та уваги в поступові зміни законодавства та регулювання, що приводять то енергетичної демократії.

Заряджаючи спільноти

Ми думаємо глобально і діємо локально – наша команда вірить у можливості місцевих спільнот та самоорганізованих груп. Щоб діятии локально ми заряджаємо ентузіазмом громади та підтримуємо їх проекти, спрямовані на сталий розвиток.

Один із важливих аспектів нашої роботи – просувати енергетичну демократію – можливість для менших гравців (включаюсо місцеві спільноти та самоорганізовані групи) взяти участь в енрегетичних ринках без штучних обмежень. Ось чому ми просуваємо енергетичні кооперативи та допомагаємо місцевим спільнотам їх заснувати. Важливою частиною роботи Greencubator'а є привнесення до України найкращих міжнародних прикладів енергетичкої кооперації та демонстрація громадам, як подібні моделі можна втілювати в Україні.

Стійкі та енергетично розумні спільноти є одними із найважливіших точок фокусу для Greencubator’а.

Історія

Greencubator з’явився в 2009 році для реалізації прагнення співзасновників організації підтримувати підприємців та компанії, що рухають вперед ринки відновлюваних джерел енергії та енергоефективності в Україні. Значною мірою цей проект став результатом особистого досвіду роботи із монополістами та намагання зробити свій дім більш енергоефективним.

Перший проект нової організаці був далеким від успіху – його практично ніхто не помітив. Це стало найсильнішим стимулом посати експерименти із новими форматами проектів, підходами, новими аудиторіями. І найпершою із низ стали студенти та акаемічна спільнота. Команда Greencubator’а просто зрозуміла, що ми студенти – це завтрашні лідери і ті, хто прийматимуть рішення уже за кілька років. Тож в 2009-2010 ми розпочали кілька проектів, розрахованих на університети, перш за все – серію конференцій під назвою “Енерго-ефективні університети”.

Greencubator завжди експериментував із форматами, тож ми хотіли відірватись від тяжіння формальних подій та стимулювати більш відкриту дискусію. Водночас, команда прагнула надати всім зацікавленим досвід використання відновлюваних джерел енергії. Так ми розпочали EnergyCamp – подію на відкритому повітрі, що повністю забезпечується енергією з відновлюваних джерел енергії та присвячена майбутньому енергетики.

Хакатони та змагання з 2012 року стали невід’ємною частиною багатьох проектів Greencubato’а. Наша команда провела Smart Energy Forum та значну кількість хакатонів. Hack4Energy був проведений в 2015 і зібрав команди хакерів із 15 українських міст для спільної роботи над енергетичними викликами, що постають перед Україною. Ще одна серія хакатонів – SunnyDay зібрала енергетичних хакерів у 2014 та 2016 для того щоб розробити open-source енергетичні рішення.

У 2014 році Greencubator почав просувати енрегетичну демократію – важливик компонетн нашого бачення сумісних із майбутнім енергетичних ринків. Тих ринків, що зоволяють різноманітним гравцям – малим і великим співіснувати як частина інклюзивної та конкурентної екосистеми. Наша команда почала просувати створенняя енергокооперативів та більш інклюзивних підходів до енергетичних ринків. З того часу сотні людей взяти участь у тренінгах, десятки місцевих громад отримали консультацію з приводу українського та іноземного досвіду побудови інклюзивних енергетичних ринків.

Розуміючи потребу презентувати орієнтовані на майбутнє бізнес моделі та спільнотні ініціативи у на рівні розробки політик у сфері енергетики, Greencubator став засновником енергетичної групи коаліції громадських організацій в 2014. З того часу ми взяли участь в обговоренні та формулюванні положень багатьох законопроектів, урядових стратегій та регуляторних документів. Розробка стійких енергетичних політик залишається серед пріоритетів організації.

Важлива частина нашої роботи – вивести українських енергетичних інноваторів, стартапів та підприємців на міжнародні ринки. Щоб допомогти їм представляти себе на міжнародних ринках, з 2015 року ми створили для них цілу низку проектів для них. Відібраних українських підприємців та стартапів ми залучили до міжнародних виставок, змагань та хакатонів. Щоб надати їм ще більше можливостей, з 2016 року Greencybator запустив в Україні змагання ідей Climate Launchpad. А вже в 2017 році один із українських фіналістів Climate Launchpad був відібраний для участі в стартап-акселераторі Climate Launchpad.

З 2016 року команда Greencubator’а запустила в Україні Програму Інноваційних Кліматичних Ваучерів, фінансовану ЄБРР та EU Neighborhood facility. Загальний пул фінансування склав 1 000 000 євро. Україна стала першою європейською країною, де було запущено програму Інноваційних Ваучерів.

Since 2016 Greencubator started working as a Project Manager for Innovation Voucher Scheme financed by EBRD and EU Neighborhood facility. With a total pool of financing of EUR 1 000 000 Ukraine became the first European country where Innovation Vouchers were launched.

НАША КОМАНДА

Роман Зінченко

Роман Зінченко

Співзасновник

roman@greencubator.info

Андрій Зінченко

Андрій Зінченко

Співзасновник

andrez@greencubator.info

Надія Артем'єва

Надія Артем'єва

Керівниця програм із підприємництва

nadiia@greencubator.info

Ми також вдячні за співпрацю

Ольга Трутень

Ольга Трутень

Менеджерка із аутріч-роботи
Ксенія Чоні

Ксенія Чоні

Директорка з розвитку
Анастасія Івашина

Анастасія Івашина

Менеджерка із комунікацій
Катя Самотескул

Катя Самотескул

Керівниця програм із підприємництва
Posted in .