ECO17 Amsterdam. Амбасадорський досвід Greencubator

4 липня половина команди Greencubator долучилася в ролі амбасадорів до Ecossumit. Цього разу він відбувався в Амстердамі. Понад сто учасників – стартапери, інвестори, амбасадори – зібралися в просторі Pakhuis de Zwijger знайомитися й домовлятися.

За неповних два дні українська делегація в голландській столиці встигла:

  • Дізнатися зсередини, як організовується найбільша cleantech зустріч Європи;
  • Отримати уявлення про те, яким є нідерландське середовище smart energy стартапів;
  • Активно понетворкати, набратися натхнення й візитівок від крутих людьми;
  • Потішитися інноваційності міської лабораторії, якою є Pakhuis de Zwijger;
  • Погуляти містками й вулицями липневого Амстердама.

Простір

Pakhuis de Zwijger – колишній склад, що з 2006 року є незалежним культурним майданчиком, де постійно відбуваються лекції, дискусії, майстер-класи з урбанізму, мейкерства, сталого розвитку й культурних ініціатив.

Простором для Ecosummit слугував другий поверх з великим конференц-залом і нетворкінґ-зоною, із вікон якої вражав краєвид на Jan Schaeferbrug. Сцену, де пітчилися стартапи й виступали інвестори, прикрашали незмінні атрибути конференції – пальми в горщиках і кольорові ліхтарі. Рене Завельзберґ (Rene Savelsberg) з венчурної організації SET Ventures говорячи у своєму виступі, що Ecosummit невпинно зростає, жартома зазначив, що невдовзі цей бамбук буде настільки високим, що не можна буде розгледіти слайди на екрані.

Також нам показали офіс на останньому поверсі Pakhuis de Zwijger зі стильним зеленим дахом.

Команда амбасадорів

Роль амбасадора на Ecossumit передбачає безкоштовну участь у заході в обмін на волонтерську допомогу організаторам. При цьому волонтерити ми мали половину свого часу тут, іншу – спілкуватися й тішитися атмосфері.

Хоча половина учасників нині мешкає в Нідерландах, це була інтернаціональна команда – з представниками Ірану, Філіппін, Індонезії, Афганістану, України, Німеччини. Серед нас були студенти-магістри, ті, хто консультує стартапи, уже має власний чи планує створити, працював із розвитком ком’юніті й проектами зі сталого розвитку.

Знайомство амбасадорів відбулося за день до саміту, коли нас інструктували про те, що маємо робити під час події. Завдань виявилося небагато – реєструвати гостей, супроводжувати спікерів і найвідповідальніше – надихатися атмосферою і новими знайомствами.

Нетворкінґ-нетворкінґ-нетворкінґ

Ще раз зазначимо, що з цим успішно впоралися, ділячись гарним настроєм і запрошуючи всіх в Україну :)

Програма

Основну частину насиченого дня у Pakhuis de Zwijger склали виступи – їх у програмі було 59, і переважна більшість – 5-хвилинні пітчі місцевих стартапів. Презентовані проекти були з різних сфер cleantech – рішення для сонячної, вітрової енергії, мережі для заряджання електромобілей, urban farming, ресайклінґові будівельні матеріали та багато іншого (Проглянути програму пітчів можна тут, відеозаписи виступів доступні на YouTube-каналі Ecosummit TV). Тим часом представники інвестиційної спільноти розповідали про своє бачення енергетичного майбутнього.

Окремою частиною Ecosummit була серія із дев’яти 3-хвилинних пітчів стартапів, що стали учасниками амстердамського акселератора Rockstart. Крім нідерландських, тут були команди з Фінляндії, Уганди, Ніґерії, Австралії.

Потім була дискусійна панель, яку модерував CEO Ecosummit Ян Майкл Гесс (Jan Michael Hess), за участі Іме Босми (Yme Bosma) з корпоративного венчурного фонду Eneco Smart Energy, Рене Завельзберґа (Rene Savelsberg) з венчурної організації SET Ventures, Фрірка Бішопа (Freerk Bisschop) з акселератора Rockstart та Мартайна Лопеза Кардозо (Martijn Lopes Cardozo) з нідерландського стартапу Black Bear, що займається переробкою використаних шин.

Спікери зійшлися на тому, що нідерландський ринок, хоч і невеликий, але вартий уваги інвесторів. Хоча країна має успішний із міжнародної перспективи ринок електромобілей, стартапи інших секторів потрібно активно розвивати, бо зараз Голландія не є тією країною, на яку європейські венчурні компанії дивляться передовсім. Фрірк Бішоп закцентував на особливостях менталітету голландців, якому не дуже відповідає прагнення бути успішним, найкращим серед усіх.

Після цієї дискусії настав час фінальної частини Ecosummit – барбекю й DJ-сет просто неба, у дворику перед Pakhuis De Zwijger. Тут має бути окрема подяка амстердамській погоді за прихильність того вечора :)

Leave A Comment