IT’S OFFICIAL: ЄБРР та Greencubator запускають інструмент фінансової підтримки кліматичних інновацій в Україні

Сьогодні команда Greencubator’а щаслива як ніколи. Адже сьогодні ми оголошуємо запуск Інноваційних Ваучерів – інструменту, що дозволить пришвидшити впровадження та розвиток кліматичних інновацій в Україні.

Інакшими словами – протягом наступних 2 років (2017-2018) завдяки Інноваційним Ваучерам українські компанії, що розробляють або впроваджують кліматичні технології зможуть залучити в сумі EUR 1 000 000 під свої проекти.

Це стало можливим завдяки проекту FINTECC Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), який фінансує EU Neighbourhood Investment Facility. Адміністратором Інноваційних ваучерів в Україні виступає ГО “Greencubator”.

Кліматичні інновації – це швидко зростаючий глобальний ринок, зростання котрого потрібно підтримувати, в тому числі, і в Україні. Ми віримо, що Інноваційні Ваучери дадуть початок швидкому зростанню малих проектів із скорочення парникових газів в Україні”, відзначає Сергій Масліченко із українського офісу ЄБРР.

В Україні достатньо наукового і технічного потенціалу, щоб українські компанії теж стали частиною великого глобального ринку кліматичних технології. Однак, на сьогодні на перешкоді кліматичним інноваторам стають різні перешкоди. “Саме на подолання таких перешкод та побудову трамплінів для українських кліматичних інноваторів спрямоване фінансування в рамках інноваційних ваучерів. Такими трамплінами можуть стати дуже різні проекти – від сертифікаціїї продукції компанії до розробки промислового дизайну або техніко-економічного обґрунтування” – говорить Роман Зінченко, керівник ГО Greencubator.

Інноваційні Ваучери надаватимуться компаніям на умовах конкурсу, переможців у якому визначатиме команда проекту із залученням експертів та представників київського та лондонського офісів ЄБРР. Всього очікується профінансувати близько 50 проектів українських компаній із середнім розміром фінасування близько EUR 20 000. Кошти в рамках Інноваційних Ваучерів надаватимуться на основі співфінансування.

За додатковою інформацією звертайтеся до Катерини Самотескул katya@greencubator.info

 

Leave A Comment