Україна буде вперше представлена на найбільшому клінтек-конкурсі Європи!

9 вересня в Одесі пройшов український фінал найбільшого клінтек-конкурсу Європи ClimateLaunchpad в рамках Black Sea Summit 2016, міжнародної конференції з технологій та інновацій, однією з тем якої була розумна енергетика.

8 команд, що дійшли до фіналу, презентували результати двомісячної роботи та боролися за шанс представити свої проекти на Європейському фіналі в Таллінні та звання найкращого клінтек-стартапу і приз у 10 тисяч євро.

Серед проектів  –  біопосуд з соломи та крохмалю, новий вид вертикальних вітрових панелей, глобальна краудфандингова платформа для проектів відновлюваної енергетики, онлайн-ресурс для пошуку енерго-рішень за оптимальною ціною, платформа для еко-вело-туризму, їжа нового покоління з дружнього до довкілля білка, еко-контейнер для вирощування риби та салату, інноваційний вулик, що рятує бджолосім’ї. Презентації всіх команд можна переглянути за лінком.

Після 2 місяців роботи над ідеєю, менторських сессій та вебінарів за 5 хвилин команди мали переконати жюрі, що чому саме їхня ідея врятує світ та зупинить кліматичні зміни на планеті! Отже, хто переміг:

  • Перше місце завоювала команда Zamza – проект, присвячений популяризації альтернативних джерел тваринного протеїну і екологічного фермерства.
  • Друге місце відійшло до команди GetRest, що створює платформу для еко-вело-туризму, яка дозволить вам знайти цікаві місця і компанію, з якою ви зможете відвідати їх разом.
  • Трете місце посіла команда BioPosud – одноразовий посуд, що не загрожує довкіллю, розкладається на 100% і створений з українського крохмалю та соломи.

This slideshow requires JavaScript.

Вже 7 жовтня наші переможці будуть презентувати свої проекти на європейському фіналі ClimateLaunchpad в Таллінні.

Суддями конкурсу були:

  • Андрій Волошин, CTO, Mobiliuz
  • Рохан Гупта, інженер з проектування механіки з тієї самої електромобільної компанії, яку не можна називати :)
  • Олександр Дзюба, інвестиційний директор, Maxus International Corporation
  • Дмитро Лідер, CTO, Grammarly
  • Василь Низовець, голова відділу з ICT продажів та розитку продукту, Kyivstar
  • Валерій Яковенко, засновник DroneUA
  • Марія Яроцька, координаторка Odesa Maker Faire, UX designer

Валерій Яковенко, засновник DroneUA та суддя ClimateLaunchpad Ukraine поділився своїми враженнями: “Це був один із найбільш захоплюючих заходів, які я відвідував. Конкурсанти запропонували чималу кількість ідей і вже реалізованих прототипів і вибрати трійку фіналістів було непростим завданням. Варто відзначити завзяття кожної  команди реалізувати по максимуму свій потенціал, і я впевнений, що після фіналу конкурсу в Таллінні ми будемо пишатися нашими героями ще більше. Україна з кожним роком підкорює весь світ здатністю створювати дійсно унікальні проекти в сфері відновлюваної енергетики та охорони навколишнього середовища, у вересні ми стали свідками народження ще як мінімум 3-х нових зірок, успіху їм!”

Мета програми ClimateLaunchpad – швидке перетворення бізнес-ідей в сфері чистих технологій та кліматичних інновацій на динамічні компанії, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. ClimateLaunchpad залучає клінтек таланти з усієї Європи і допомагає перетворювати зелені ідеї в динамічні еко-стартапи та глобальні бізнеси. Цього року Україна вперше долучилася до ClimateLaunchpad, ставши 30-ю країною учасницею цієї програми.

Європейським організатором програми є мережа кліматичних інновацій Climate-KIC, організатором в Україні є мережа енергетичних інновацій Greencubator, партнер національного фіналу Black Sea Summit.

Про Greencubator

Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator www.greencubator.info – громадська організація, створена в 2009 році для просування енергетичної культури, енергоефективності та сталого розвитку. Greencubator реалізує освітні, соціальні та медіа-проекти для розвитку енергетичного підприємництва, розкриття можливостей енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Серед проектів ГО Greencubator – цикл відеопортретів #EnergyHeroes, документальний фільм про можливості Чорнобильмької зони “Тут є життя”, енергетичні хакатони TeslaCamp, SmartEnergy Hackathon, SunnyDay, Hack4Energy, «зелені номери» українських ділових видань, SmartEnergy Forum, енергетичні табори «EnergyCamp»,  цикл конференцій «Енергоефективні університети».

Хто став переможцем української частини найбільшого конкурсу клінтек-інновацій Європи ClimateLaunchpad? Інтрига розкрилася 9 вересня в Одесі, де пройшов український фінал найбільшого клінтек-конкурсу Європи ClimateLaunchpad в рамках Black Sea Summit 2016, міжнародної конференції з технологій та інновацій, однією з тем якої була розумна енергетика.

 

 

Leave A Comment