В Києві стартувала європейська програма зеленого підприємництва ClimateLaunchpad

14-15 липня в Києві проходитиме стартовий навчальний модуль (bootcamp) найбільшої європейської програми розвитку зеленого та кліматичного підприємництва ClimateLaunchpad http://climatelaunchpad.org. Україна стала 30-ю країною, яка долучилася до цієї програми. Європейським організатором програми є мережа кліматичних інновацій Climate-KIC http://www.climate-kic.org, організатором в Україні є мережа енергетичних інновацій Greencubator www.greencubator.info.

Мета конкурсу – швидке перетворення бізнес-ідей в сфері чистих технологій та кліматичних інновацій на динамічні компанї, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. ClimateLaunchpad залучає клінтек таланти з усієї Європи і допомагає перетворювати зелені ідеї в динамічні еко-стартапи та глобальні бізнеси.

This slideshow requires JavaScript.

Український етап відбору на ClimateLaunchpad завершився 27 червня, для участі в програмі відібрані 15 команд. Серед ідей, які вийшли в українських фінал – краудфандингова платформа для енергетичних проектів, нове покоління вертикальних вітроагрегатів, новий дизайн енергозберігаючих вікон, міні-ферми для сталого виробництва їжі, соціальна мережа для зелених туристів  та інші.

14-15 липня заступник директора з підприємництва Climate-KIC, засновник та менеджер Climate-KIC Accelerator Франс Наута вестиме в DEC Place перший навчальний модуль для українських фіналістів. Також досвідом ділитимуться представники успішних українських зелених бізнесів та стартапів.

До кінця літа команди пройдуть 6 менторських сесій щоб допомогти командам з перетворенням своїх ідей в робочі бізнес-моделі. На початку осені, 9 вересня команди представлять свої проекти на національному фіналі, який відбудеться в Одесі в партнерстві з Black Sea Summit. 6 жовтня з Єпропейсько-Українського енергетичного дня топ-3 команди з України вирушать на Європейський фінал в Таллінні, де позмагаються за звання найкращого клінтек-стартапу Європи та приз у 10 тисяч євро.

Партнерами ClimateLaunchpad Ukraine стали:

  • Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA www.uvca.eu.
  • Приймаючий партнер по локації: DEC place багатофункціональний майданчик нового покоління http://dec-place.com/

 

Про ClimateLaunchpad

ClimateLaunchpad проводиться з 2014 року, на конкурс в 2016 році було подано 688 ідей, і 90 з них потраплять у європейський фінал. Серед переможців попередніх років – команда Desert Control, яка  перетворює пустелю на родючу землю за допомогою спеціально розробленого субстрату глини, команда Solabolic з новим поколінням сонячних концентраторів, які дозволяють на 35% зменшити витрати сонячних електростанцій, або команда Crowbar Protein, яка розробила протеїновий батончик з цвіркунів (фітнес-гіки від них в захваті)! Повний перелік фіналістів – http://climatelaunchpad.org/finalists/

 

Про Greencubator

Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator www.greencubator.info – громадська організація, створена в 2009 році для просування енергетичної культури, енергоефективності та сталого розвитку. Greencubator реалізує освітні, соціальні та медіа-проекти для розвитку енергетичного підприємництва, розкриття можливостей енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Серед проектів ГО Greencubator – цикл відеопортретів енергоінноваторів #EnergyHeroes, документальний фільм про можливості Чорнобильмької зони “Тут є життя”, енергетичні хакатони TeslaCamp, SmartEnergy Hackathon, SunnyDay, Hack4Energy, «зелені номери» українських ділових видань, SmartEnergy Forum, енергетичні табори «EnergyCamp»,  цикл конференцій «Енергоефективні університети».

Leave A Comment