Одноразові стаканчики без пластику, спільнокошт для зеленої енергетики, альтернативні джерела білку, салат з акваріуму та інші.

В Києві стартувала найбільша європейська програма сталого підприємництва ClimateLaunchpad

Світ підписав Паризьку кліматичну угоду, Україна минулого тижня її ратифікувала, правда, проваливши дорогою кілька важливих енергетичних законів. І поки в нас сперечаються – як (не) купувати вугілля з окупованих територій, світ шукає нові бізнеси, які допоможут вугіллю залишитися під землею  – і створити нові, зелені, галузі промисловості. Словом, стартап-хвиля дійшла і до всього з префіксом “еко”, “зелений”, “дружній до клімату”  – і 14-15 липня в Києві пройшов перший навчальний модуль ClimateLaunchpad.

This slideshow requires JavaScript.

Розвиток зеленого і дружнього до клімату підприємництва  – це основна ідея ClimateLaunchpad, найбільшої європейської програми розвитку клінтек-стартапів. Цього року Україна вперше долучилася до ClimateLaunchpad, ставши 30-ю країною учасницею цієї програми.

Європейським організатором програми є мережа кліматичних інновацій Climate-KIC http://www.climate-kic.org, організатором в Україні є мережа енергетичних інновацій Greencubator www.greencubator.info. Мета програми  – швидке перетворення бізнес-ідей в сфері чистих технологій та кліматичних інновацій на динамічні компанії, що створюють низьковуглецеве, дружнє до довкілля майбутнє. ClimateLaunchpad залучає клінтек таланти з усієї Європи і допомагає перетворювати зелені ідеї в динамічні еко-стартапи та глобальні бізнеси.

До кінця літа команди пройдуть 6 менторських сесій щоб допомогти командам з перетворенням своїх ідей в робочі бізнес-моделі. На початку осені, 9 вересня команди представлять свої проекти на національному фіналі, який відбудеться в Одесі в партнерстві з Black Sea Summit. 6 жовтня з Єпропейсько-Українського енергетичного дня топ-3 команди з України вирушать на Європейський фінал в Таллінні, де позмагаються за звання найкращого клінтек-стартапу Європи та приз у 10 тисяч євро.

Франс Наута, ментор ClimateLaunchpad, заступник директора з підприємництва Climate-KIC, засновник та менеджер Climate-KIC Accelerator

“Одна з найкрутіших речей в Україні, якщо ви хочете почати свій зелений бізнес – це необхідна для цього інфраструктура. Тут і Greencubator, що оперує нею, і величезна мережа підприємців. Україна – це дуже круте місце для старту свого бізнесу, адже тут є люди, які знають індустрію та зможуть допомогти вам створити та виростити ваш бізнес дуже швидко.”

Ксенія Чоні, менеджерка з розвитку Greencubator

“Ми в Greencubator працюємо на те, щоб зелені команди не відчували себе самотніми на українському ринку. Наша ціль – щоб зелених стартапів ставало більше, щоб Україна перетворилася на хаб інкубації та масштабування зелених ідей. ClimateLaunchpad – це крок на цьому шляху. На конкурс було подано 25 заявок з усієї України, з яких ми обрали 12 команд. Вони пройшли перший етап навчання і зараз працюють над розвитком своїх ідей – сподіваємося, що вони стануть чемпіонами на європейському та українському ринку. ”

Роман Зінченко, співзасновник та голова правління Greencubator

“Теперішні екологічні та кліматичні виклики людства та планети – це результат поламаних, руйнівних бізнес-моделей, якими наповнена сучасна економіка. І наше завдання – готувати підприємців, які створюватимуть успішні бізнеси з зеленими, дружніми до довкілля бізнес-моделями. Нова зелена економіка – це можливості на трильйони доларів, і українцям важливо увімкнути 3 емоції: Інтерес, Страх і Жадібність :) і почати заробляти на цьому.

Що ж запропонували команди, які готуються до виступу на національному фіналі ClimateLaunchpad в вересні в Одесі?

Ось проекти тільки половини учасників:

Колективне інвестування в проекти відновлюваної енергетики по всьому світу

Всі знають Kickstarter, в Україні – практично всі знають “Спільнокошт”, дехто знає американську платформу Mozaic, яка раніше краудфандила сонячні установки в США. А що якщо колективного інвестування в сонячну енергетику по всьому світу? Якщо ви хочете за 20 доларів стати акціонером вітроферми в Кенії чи сонячної станції в Закарпатті – то платформу для цього Global Crowdfunding for Renewables пропонує одна з команд ClimateLaunchpad Ukraine

Одноразовий посуд, який перетворюється на добриво

Ви часто бачили гори смітття після шашликів? Пластикові тарілки, вилки, стаканчики горами засмічують зелені зони. І ви собі не уявляєте, скільки їх іде на сміття з їдалень. А якби це був той самий посуд, який після використання перетворюється на добриво? Пшенична солома та крохмаль цілком можуть бути придатні для одноразового посуду, який готується запустити команда EcoWare.

FuturaNova: здоровий протеїн з незвичної худоби

З’їли стейк? Тоді вам буде цікаво дізнатися, що для вирощування кілограма яловичини витрачається більше 15 тон води. ТОН! Ну і метану твариницькі ферми викидають ой як багато.

В той же час звичні для східної кухні цвіркуни та личинки в рази ефективніше перетворюють корм в білок – і обходяться мінімальною кількістю води. FuturaNova пропонує бургери з білком харчових личинок. Смачно і корисніше для здоров’я, ніж червоне м’ясо.

Вітрова панель для генерації електроенергії

Ми звикли до контурів вітротурбін подібних на пропеллер, з неймовірними діаметром ротора (найновіша турбіна потужністю 8 мегават має діаметр ротора у дві “Мрії”). Але їх не можна розмісти в містах, де є чимало місць з сильним вітром чи ефектом “вітрової труби”.

Інновація від цієї команди – вітроенератор у формі пласкої панелі. Може розміститися на вашому балконі.

LifeBox – закільцьована система для вирощування риби та зелені

А що, якщо ми поєднаємо міні-теплицю для салату з акваріумом для риби? Їстівної? Відходи акваріуму можуть підживлювати зелень, спеціальний спектр LED-лампи забезпечує ефективний ріст зелені, корені фільтрують воду. Ви отримуєте два види харчів на мінімумі площі з мінімумом енергії. А якщо використовувати це в спекотному клімати – то сонячні батареї можуть забезпечити LifeBox незалежною енергією.

 

Energy Hub – система підбору енергетичних рішень для домогосподарств

Часто родини, які прагнуть економити і використовувати “зелену” енергію, не мають інформації про технології, які вони можуть використати в себе. Та й купувати по одному часто менш вигідно, ніж кількома родинами. Ідея EnergyHub – створити майданчик знайомства покупців та постачальників енерготехнологій, і допомогти економити через колективні закупівлі, порівняння характеристик та цін

Партнерами першого етапу ClimateLaunchpad Ukraine стали:

  • Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA 
  • Приймаючий партнер по локації: DEC place багатофункціональний майданчик нового покоління.

Переглянути фото 

Авторка всіх фото: Юлія Кочетова

ПРО CLIMATELAUNCHPAD

ClimateLaunchpad проводиться з 2014 року, на конкурс в 2016 році було подано 688 ідей, і 90 з них потраплять у європейський фінал. Серед переможців попередніх років – команда Desert Control, яка  перетворює пустелю на родючу землю за допомогою спеціально розробленого субстрату глини, команда Solabolic з новим поколінням сонячних концентраторів, які дозволяють на 35% зменшити витрати сонячних електростанцій, або команда Crowbar Protein, яка розробила протеїновий батончик з цвіркунів (фітнес-гіки від них в захваті)! Повний перелік фіналістів.

ПРО GREENCUBATOR

Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator  – громадська організація, створена в 2009 році для просування енергетичної культури, енергоефективності та сталого розвитку. Greencubator реалізує освітні, соціальні та медіа-проекти для розвитку енергетичного підприємництва, розкриття можливостей енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Серед проектів ГО Greencubator – цикл відеопортретів енергоінноваторів #EnergyHeroes, документальний фільм про можливості Чорнобильмької зони “Тут є життя”, енергетичні хакатони TeslaCamp, SmartEnergy Hackathon, SunnyDay, Hack4Energy, «зелені номери» українських ділових видань, SmartEnergy Forum, енергетичні табори «EnergyCamp»,  цикл конференцій «Енергоефективні університети».

Leave A Comment