Рік 2015-й: найголовніше зі світу енергетичних інновацій!

В перерві між сеансами нарізання олів’є і пакування подарунків – Greencubator пропонує згадати, чим запам’ятається 2015 рік у сфері енергетичних інновацій!

Ці два джентльмени всіх здивували – а потім до них підтягнулися інші

4e429a39-539e-405b-b990-bca03a1cd875

Біл Гейтс і Марк Закерберг запустили Breakthrough Energy Coalition – приватну ініціативу спрямовану на пошук проривних рішень в енергетиці, які матимуть нульовий вплив на клімат. І дуже швидко до них підтягнулися Джеф Безос, Річард Бренсон, Рід Хоффман, Джордж Сорос, Джек Ма та чимало інших капіталістів-інноваторів.

Це значить, що таки є шанс на появу енергетичних проривів з нульовими викидами. Адже там, де не справляються держави, часто приватний капітал творить чудеса :) Наш наступний герой це підтверджує.

Він її посадив!

Ну, ви зрозуміли: це про Ілона Маска. Ми ще про нього писатимемо (ви ж в курсі, ми фанати Маска, і TeslaMotors, i SolarCity, i SpaceX) – але завершальний аккорд року в нього прозвучав дуже красиво. Ви викидаєте машину чи автобус після того, як доїхали до роботи? А в космічній індустрії це було правило: ракета викидалася в океан чи казахські степи. Ракета, напакована суперточною механікою, електронікою і бо-зна чим викидалася, як одноразовий стаканчик. Неекологічно, правда?
22 грудня компанія SpaceX, перший приватний космічний оператор, посадила перший ступінь своєї ракети Falcon 9 на мисі Канаверел! Що це означає, крім того, що ракети не викидаються як одноразові стаканчики? Маск грозиться зробити космічні подорожі дешевшими в 100 раз. Перед тим від обвалив ціну пусків всього в 5 разів – і його вже не люблять старі космічні контори.

Українці на Google Little Box challenge!

А ви знаєте, що Google – один з найбільший в світі інвесторів у відновлювану енергетику? Google інвестує в енергетичні стартапи $2.5 мільярдів доларів. Женя Сбойчаков і його стартап EnergyLayer, якого ви пам`ятаєте з TeslaCamp 2013, пройшов у фінал Google Little Box Challenge, вирушив у Голден, Клорадо для тестування свого мікроінвертору та позмагається за приз в 1 млн. долларів. Так що в січні тримайте кулаки за українського розробника мікроінверторів!

 

Найкрутіші краудфандингові кампанії українських зелених стартапів в 2015


Ви явно чули про краудфандингові кампанії PetCube, дерев’яних трамвайчиків UGears і шарфів з гінантською в’язкою. Енергетика та зелені стартапи теж мають своїх героїв. Про EcoIs.me ви вже від нас не раз чули. Народжена на TeslaCamp, проінвестована Deutsche Telecom команда цього року провела успішну краудфандингову компанію на IndieGogo, зібравши 67700 доларів – так що сотні бекерів цього року чекають на отримання розумних сенсорів від EcoIs.me, які допоможуть зрозуміти – а хто ж в домі споживає найбільше енергії?

Ще більшу суму, 106 тисяч доларів зібрала дніпропетровська команда Branto розробник милого кругленького хабу для “розумного будинку”, який вміє стежити за домом, економити енергію та керувати домашніми гаджетами.

 

Все буде електро! Особливо доставка!

Цього року сервіс доставки електровелосипедами DelFast не лише увірвався на український ринок, а й почав завоювання ринку Польші! Ви пам’ятаєте виступ Данила Тонкопія на цьогорічному TeslaCamp? Мабуть, в нього є ще чимало цікавих планів – і скоро ви частіше бачитимете червоні велосипеди Delfast на вулицях та отримуватимете посилки велокур’єрами.

Наші в ТОП-і!

Ну і до речі, Delfast разом з EcoIs.me втрапили в перелік 10 найкращих українських стартапів за версією AIN. Як сказав Артур Орудажлієв, “перший рейтинг без Petcube” :) Ми будемо старатися, щоб в наступному рейтингу було ще більше зелених команд.

 

Че там (еще) у Маска?


Крім запуску нової моделі Tesla – Model X та вже згаданого пуску, в 2015-му році Ілон Маск представив гаджет, який змушує нервуватися старі енергокомпанії: це накопичувач енергії Tesla PowerWall. Уявіть собі шматок акумулятора від Tesla Model S, який висить на стіні в стильному корпусі, і забазпечує ваш дім електрикою, коли не працюють ваші сонячні батареї! PowerWall обіцяє революцію там, де електромережі нестабільні чи електроенергія від них дуже дорога! Першу партію розкупили впродовж 10 днів за рік до випуску.

Ну і не треба думати, що тут в Маска монополія – йому в спину хочуть дихати німецька Sonnen Batterie і навіть українська Synergys. Ну і наприклад, план Гаваїв перейти на 100% відновлювану енергетику натякає, що ринок домашніх і офісних батарейок готовий спожити більше, ніж зараз можуть дати всі виробники взяті разом.

Найбільший паралельний хакатон Східної Європи (made by us :) )

Ну нам дуже хотілося показати середній палець “Газпрому” і не тільки – тому ми придумали Хакатон енергетичної свободи Hack4energy. Він стартував в березні в 5 містах, а вже в червні, завдяки крутезній команді партнерів, місцевих організаторів та волонтерів охопив та об’єднав спільним пошуком рішень енергетичної свободи 11 міст: Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Львів, Луцьк, Одесу, Тернопіль, Харків та Чернівці!
Ми не знайшли аналогів, тому скромно вирішили вважати Hack4energy найбільшим паралельним хакатоном Східної Європи. В 2016-му проджовжимо – світ чекає! А якщо ви там не були – то відео розповість вам, яким був перший Hack4energy.

Нєфтянікі, трєпєщітє! Divestment is coming!

Як ви знаєте, нашою планетою заправляють Ротшільди, Рокфеллери і Рептилоїди! <SARCASM> Це вони придумали Climate Change, хоча перед тим добряче наварилися на нафті, газі і вугіллі </SARCASM>.
Так от, сімейний інвестиційний фонд Рокфеллерів оголосив про fossil fuel assets divestment – вихід з активів, які базуються на викопних видах палива. На суму в 50 мільярдів доларів. Сталося це в 2014-му, але піддавшись на заклик Рокфеллерів, купа інших інвестфондів які керують активами на <NO SARCASM HERE> трильйони доларів, вирішили вийти з нафто-вугільно-газових активів: включно з Англіканською Церквою, Стенфордським та Оксфордським університетами.
Що це означає? Що ДУЖЕ СЕРЙОЗНІ гроші стають доступними для досліджень та інвестицій в чисту енергетику. А британські вчені (не ті “вчені”, про яких ви подумали – а справжні, з Оксфордського університету) кажуть, що це найдинамічніша дівестмент кампанія в світовій історії!

Гроші із сектору викопного палива забирають швидше, ніж в свій час деінвестували з тютюнових компаній та прихильників апартеїду в Південній Африці.

А кому дякувати? 350.org, які почали популяризувати ідею Divestment з 2012 року!

Навіщо всі ці хакатони? Просто економити гроші!

Слово “хакатон” ви вже від нас не раз чули. Що вони дають, крім класної тусовки? Економію! Призер SmartEnergy Hackathon та Hack4energy, стартап uMuni Зеника Матчишина допоміг зекономити Львову 18 млн. гривень на електроенергії. А є ще інші міста та організації, яким uMuni допомагає економити.

 

 

Ой, а де водій?

Цілком можливо, що ваш перший iPhone був з jailbrake-ом. 17-річний хакер з псевдонімом “Geohot”, який розробив перший механізм розлочки телефонів, в 26 років бавиться серйознішими речами – самокерованими тачками. George Hotz переобладнав свою Accura на повністю самокероване авто, користуючися доволі доступними компонентами. Його тепер кличе на роботу Ілон Маск, а Ешлі Венс (той самий, який написав біографію Маска) в захваті махає обома руками у відчинене водійське вікно – “Look, ma, no hands”.

Про що ми ще не встигли розказати?

В світі енергетичних інновацій відбулося безліч крутих речей – Паризький кліматичний саміт та потрапляння наших команд в напівфінали EDF Pulse та 1776 Challenge Cup, закони про ЕСКО та скасування шкідливої норми про місцеву складову у відновлюваній енергетиці, поступове відродження ринку відновлюваної генерації в Україні, та багато інших крутих речей. Про це та нові тренди енергетичних інновацій – розповімо вже в 2016-му!

Енергійного Нового Року, миру та світлих свят!

Ваші,

Greencu-банда

Leave A Comment