#‎Зміни‬. Важливе і непросте.

Коротко: ‪#‎TeslaCamp‬, який ми планували провести в кінці серпня, переноситься на 26-27 вересня. Зі зміною формату і місця.

Розгорнуто: з 2009 року ми провели 14 енергетичних форумів/таборів під відкритим небом, які живляться сонячною енергією та позитивним зарядом учасників. Цей рух стартував з ‪#‎EnergyCamp‬ на березі Десни, потім з’явивися Sustainability Summit в тому ж формат, в 2013 році народився TeslaCamp. Через ці події пройшли тисячі людей, на них народилися цікаві проекти і вони стали майданчиком для знайомства творців багатьох зелених і енергетичних рішень. Ми починали з бюджету в 600 грн (і велетенського вкладу наших партнерів) і 60 учасників і дійшли до події, про яку пише BBC, яку запрошують провести в США, Індонезії, Хорватії, Польщі, Філіппінах та інших куточках світу.

“Але є одне але”, яке спрямовує нас до зміни дат та формату: воно називається собівартість участі на людину і наші резерви та можливості. Подія в полі в нашому форматі наразі має доволі високу вартість участі: близько 1300 грн на кожного учасника. Навіть з вкладом партнерів, які безкоштовно надають нам багато послуг, від інтернету в полі до презентаційного обладнання і монтажу сонячних електростанцій. В нас також є також зобов’язання щодо учасників, яким ми забезпечуємо гранти на участь (безкоштовні квитки) – і в результаті ми не можемо покрити всі організаційні видатки за рахунок квитків. Фінансових спонсорів наразі в нас немає. Не буду все звалювати на “складні часи”. Ми працюємо над цим.

Резерви: за цей рік ми зробили декілька цікавих подій і завдяки чудовим організаторам ‪#‎Hack4energy‬ в Україні в багатьох містах почали проростати паростки зелених стартапів. Ми познайомилися з купою чудових партнерів та творців енергетичних технологій. Ми бачили, як випускники наших минулих подій стають на крило, залучають до кола інвесторів та клієнтів глобальні бізнеси та глобальні міста. Але в цієї історії є інша сторона: всі ці події є арифметично збитковими. Вони дають багато щастя, але, як каже один мій товариш, “Коли ти втрачаєш гроші – ти втрачаєш енергію”. Вони генерують борги, і не всі з них повернені на цей момент. Greencubator зараз потребує фінансової реанімації. Нам потрібен цей час, щоб реструктурувати заборгованості, фіналізувати домовленості з кількома партнерами, які можуть підтримати TeslaCamp, переформатувати і зрозуміти, як ми найкраще можемо допомагати нашій спільноті через новий TeslaCamp і подальшу роботу ‪#‎Greencubator‬-а.

Нам потрібно припинити втрачати – гроші, сили, енергію. І я вдячний цій кризі за одне розуміння – вона рухає нас до того, щоб самим ставати соціальним підприємством, тим, про що ми стільки говорили. До розуміння того, що справжня сталість не можлива без сталості фінансової. До розуміння того, що іноді трапляються чудеса, але тривала експлуатація чудес не відповідає принципам сталого розвитку. Словом, ми спіткнулися. Але завдяки цьому – ми чітко розуміємо, що нам важливо зберегти greencubator і нас як команду. І бачимо деякі шляхи для цього.

Спасибі всім, хто підтримав нас на цьому шляху – від самого старту до сьогоднішнього дня: партнерам, волонтерам, друзям!

Сподіваюся, все вдасться. І ми незабаром знову зустрінемося. На новому TeslaCamp у City-форматі.

Спасибі за те, що ви з нами і за добрі думки!

Роман Зінченко

Leave A Comment