It’s possible! You can do it! Please, do it now!

TED – це всесвітньо відома платформа ідей, вартих поширення. Вчителі, космонавти, біологи, домогосподарки, мультимільйонери та художники діляться натхненням зі сцени TED-y – і це не просто мотиваційні спічі: за красивими словами завжди стоять гострі й актуальні проблеми сьогодення.

Сьогодні Greencubator згадує найкращі TED-виступи з питань енергетики та сталого розвитку. Якщо у вас є улюблені відео на цю тему, які не потрапили у наш список – діліться ними в коментарях!

Енергія та хімія

Donald Sadoway: The missing link to renewable energy (2012)

Сьогодні основною вимогою до електропостачання є збереження постійного балансу із конкретною потребою в електриці. І це ж є одним з найвразливіших місць альтернативної енергетики. На думку Дональда Садовея, професора Масачусетського технічного університету, вирішити проблему переривчастості енергопостачання, здатна… гігантська батарейка. Із нею стане можливим постачати енергію сонця навіть коли сонце не світить. І це кардинально міняє ситуацію, виводячи альтернативні джерела енергії з периферії у центр сучасної енергетики. Із лозунгом «мислити масштабно, мислити дешево» професор та його команда взялись до роботи. Вони розробили новий метод накопичення енергії – батарею з рідких металів. Садовей розповідає про принцип дії винаходу та процес роботи над проектом, що став справжньою прогресивною інновацією із максимальним електричним потенціалом.

 

Енергія та інфраструктура

Jaime Lerner: A song of the city (2007)

«Місто – це не проблема, місто – це рішення», переконаний геній архітектури Джеймі Лернер. І, зокрема, це є рішення для проблеми кліматичних змін. В своєму оптимістичному й дотепному виступі Лернер переконує, що будь-яке місто у світі може бути покращене менш, ніж за три роки, незалежно від його розмірів чи фінансових ресурсів. Найважливіше тут – це спільна відповідальність жителів та дизайн, розумне використання простору. Оскільки для сучасного міста пріоритетами є забезпечення мобільності і сталого розвитку, саме на них Лернер робить акцент у своєму проекті оптимізації міської інфраструктури. Зокрема, він пропонує цікаві ідеї розвитку громадського транспорту на противагу автомобілям, що, як відомо, найбільше забруднюють атмосферу вуглецевими викидами.

  1. S. переконайтесь, що дослухали запис до кінця :)

 

Енергія та побут

Catherine Mohr: The tradeoffs of building green (2010)


Якщо ви переконані, що у вашому житті все має бути органічним та екологічно правильним – без цього відео не обійтись. Коротко і з запалом Кетрін Мор описує, як розвіювались її сумніви щодо «зеленого» будівництва власного будинку. Кетрін звертає увагу на буденні речі, над якими мало хто замислюється, але які впливають на рівень споживання енергії. Дуже мотивуюча історія енергетично невитратного будівництва.

 

Енергія та соціум

Alex Laskey: How behavioral science can lower your energy bill (2013)

 

Як привернути увагу людей до того, скільки енергії вони витрачають?  Як спонукати їх берегти її? Досвід показав, що моральні вмовляння та фінансові спонуки слабо впливають на людей. Але соціальний тиск – інша справа. Алекс Ласкі розповідає про грандіозний поведінковий експеримент, який він разом з другом проводять уже п’ять років. Виявляється, щоб спонукати людей переглянути та знизити своє споживання електроенергії, достатньо натякнути їм, що їхні сусіди давно вже заощаджують. Отож, трохи кмітливості та знання людської природи – і ось перед нами просте й дотепне рішення проблеми виховання відповідального енергоспоживача. Ласкі конкретними цифрами демонструє, як зменшилось споживання домашньої енергії за час дії соціального експерименту, та мотивує до поглиблення цієї корисної ініціативи.

Comments
1 коментар to “It’s possible! You can do it! Please, do it now!”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] енергетиці та сталому розвитку – запрошуємо до перегляду. А ми працюємо далі – і вже плануємо наступний […]Leave A Comment