Інвестиції в альтернативну енергетику. Автрійський погляд

Сама лише фраза “інвестування в альтернативну енергетику” викликає асоціації із масштабними проектами, урядовими програмами, великими капітальними витратами та інвестфондами. Краудфандинг зелених проектів найчастіше є спробою стартапів підняти фінансування для розробки нових продуктів, або ж для вирішення незначних проблем. Австрійці пропонують нових підхід: інвестування у реальну сонячну електростанцію спільнокоштом.

Цього року, компанія Clean Capital , регіональний європейський оператор фотовольтаїчних установок, запустила проект  на австрійській краудфандинговій платформі CONDA. Мета – спільнокоштом профінансувати створення сонячної електростанції на 170.000 кВт-год на рік в австрійському містечку Тальхайм.  Це не просто проект зі встановлення фотовольтаїчних панелей, а реальний “сонячний” бізнес. За моїми підрахунками, цієї потужності вистачить для електрифікації 40 домогосподарств.

Унікальність кампанії в тому, що, на відміну від інших проектів, Clean Capital пропонують не просто встановити панелі на даху, а заробляти на цьому. Навіть прописали схему окупності інвестицій. Причому така інвестиція – набагато крутіша, ніж депозит у банку: майже 3,5% річних проти звичайної відсоткової ставки банків у 1% або ж вкладів у нерухомість під 2%.

Як заробляти? Відповідь проста: дерегульований бізнес та зелений тариф. Цьому проекту закон гарантує зелений тариф на 13 років, оскільки в експлуатацію вже ведені тестові панелі на 15 кВт-пік (загальна потужність проекту – 150 кВт-пік). Краудінвестори ж будуть отримувати дохід протягом 12 років. Мінімальний вклад – 500 євро, тобто інвестиції доступні майже будь-кому.

До березня 2015 року планується відремонтувати та адаптувати під потужності старі приміщення підприємства Jannach Lärchenholz GmbH і почати встановлення основних потужностей. На сьогодні реалізація проекту поки що під питанням – за кілька місяців на CONDA вдалося зібрати €66.500, що становить лише половину мінімальної суми. У Clean Capital є ще 2 тижні, щоб досягти прогресу – подивимось, чи буде цей безумовно цікавий інвестиційний проект успішним. Я обов’язково розкажу про подальшу долю проекту, а поки крауд-інвестування триває, в наступних дописах Ви зможете дізнатися, що вигадали “зелені” австрійські клабери. Stay tuned!

Автор – Антон Верховодов

 

Leave A Comment