Green Club Index

Про що думають люди у нічних клубах? Музика, коктейлі, танці, друзі? Виявляється, не тільки про це. Німецьких та австрійських клаберів дісталася хвиля дбайливого ставлення до довкілля – розраховуючи на еко-свідомість та  моду на все “зелене”, вони вигадали Green Club Index (Індекс “Зелених” Клубів).

Для початку, наведу кілька цифр. Середньостатистичний нічний диско-клуб споживає 120.000 кВт-год на рік, що дорівнює річному споживанню 30 домогосподарств із трьох осіб. В перерахунку на викиди СО2 це становить близько 67 тонн вуглекислого газу. Помноживши ці значення на 500 нічних клубів у Австрії та 5500 у Німеччини, фраза “Party hard!” набуває нового значення. Після цього я починаю розуміти колишнього міністра зовнішніх справ Швеції Карла Більдта, який під час фіналу Євробачення-2014 написав більше твіттів про енергетичну, а не про творчу сторону конкурсу.

Яка ж мета Green Club Index? Його автори хочуть допомогти клубам стати більш енергоефективними та поширити екологічну свідомість за допомогою аури “крутості” та “гламурності” нічного життя. Для реалізації такої сміливої, привабливої і світлої мети планується:

  1. На пілотному етапі відібрати невеличку групу нічних клубів та провести для них консалтинг по впровадженню “зелений” технологій.
  2. Успіхи та результати широко презентувати у медіа та провести воркшопи із залученням різних груп стейкхолдерів (власників клубів, енергетичних консультантів, преси, виробників техніки) для створення нового ринку: “зеленого” консалтингу в індустрії нічного життя.
  3. Ввести в обіг маркування “зелений клуб” для стимулювання “озеленення” індустрії та пропагування екологічної свідомості серед відвідувачів нічних клубів.

На сьогодні пілотна фаза проекту вже запущена у Німеччині (регіони Гессен та Північний Рейн-Вестфалія). У Австрії проект вийшов до десятки фіналістів конкурсу Green Start 2014 і змагається за 15.000 євро та державну і медійну підтримку.

Хвиля екологічної свідомості дісталася не тільки німецьких та австрійських клубів. Активісти майже з усіх країн ЄС об’єдналися, щоб просувати енергоефективну музичну культуру. Як? Дізнаєтесь у моєму наступному дописі. А поки не відмовляйте собі у задоволенні розважитися у нічному клубі. Просто вибирайте для цього еко-свідомі заклади ;)

Автор Антон Верховодов

Leave A Comment