Як велосипеди можуть допомогти фермерам – знає фіналіст Shell Ideas360

За даними ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища), в країнах, що розвиваються, існує 2,5 млрд дрібних фермерських господарств. Винахід 25-річного Джануарді Джонг, студента Делфтського Технологічного Університету, UniPump, пропонує фермерам доступний зрошувальний насос для підвищення продуктивності праці, урожайності та доходів. Саме ця ідея вивела новатора до фіналу міжнародного студентського конкурсу інновацій Shell Ideas360.

Легкість у використанні та забезпечення значно більшої продуктивності без додаткових зусиль – дві умови функціонування зрошувального насосу UniPump, що вразили журі конкурсу. Сам індонезієць Джануарді Джонг вважає головною перевагою винаходу можливість насосу перевершити свої типові функції. Обертальний рух може використовуватись для перемолу зернових культур чи їх очищення від лушпиння – такі можливості засвідчують практичність ідеї та передбачають збільшення врожаю та, відповідно, прибутку.

Джануарді, як і його товариш із м. Енсхеде, переймався ідеєю допомоги фермерам в найбідніших країнах. “Мій друг, живучи поруч із фермерами, помічав, що вони втрачають багато часу для зрошення: близько восьми годин щодня! (по чотири – зранку і ввечері)” При цьому використання електроенергії для іригації відкидається як занадто витратний варіант. “Фермери не заробляють багато, тому потрібне нове вирішення проблеми. Наш насос коштуватиме максимум 100 євро – це доволі дешева альтернатива.
Наприкінці 2013 року хлопці дізнались про конкурс проектів від Shell. Саме тоді вони приїхали до Нідерландів на навчання. “Нас дуже надихнув голландський велосипедний рух. Ми не так часто катаємось в Індонезії, а в Нідерландах існує справжня культура велосипедистів. Передусім нас захопила її ергономіка: можна досягти значного результату за відносно малих зусиль. Фермери в країнах, що розвиваються, можуть досі працювати з устаткуванням, що запускається в дію безпосередньо рухом ніг, – такий механізм ми бачимо в тренажерах. Також фермери можуть викачувати воду руками з допомогою колеса – що значно виснажливіше за катання на велосипеді.

unipump_shellideas360
Проект UniPump був обраний серед семисот інших до п’ятірки фіналістів Shell Ideas360. В серпні 2014 Джануарді із товаришем презентували свою ідею у рамках Shell Eco-marathon – змагання екомобілів, які мають подолати максимально можливу відстань на одному літрі пального. Перед змаганням хлопці ділились ентузіазмом: “Перемога відкрила б нам багато дверей у майбутнє, але ми продовжимо роботу в будь-якому разі. Ми вже домовляємось із двома індонезійськими компаніями, і нашою мотивацією є прагнення допомогти найбіднішим людям.”

Текст: Анастасія Осипенко

Матеріал підготовлений за підтримки компанії “Шелл в Україні”

Деталі конкурсу: www.shell.ua
Реєстрація ідей: www.shellideas360.com

Leave A Comment