Безпечне очищення води: ідея індонезійських студентів

За легендою, яку люблять розповідати туристам, боги створили Індонезію винятково «для себе» і лише згодом вирішили відкрити цей райський куточок для людей. Сьогодні ж ця неймовірної краси країна займає четверте місце в світі за кількістю населення, що тягне за собою цілу низку екологічних викликів.

Ріка Цітарум в Індонезії – нині одна з найзабрудненіших у світі. Протікаючи через Джакарту – столицю країни, вона збирає в себе відходи багатомільйонного міста. Місцеві жителі вже давно змирилися з тим, що збирати сміття в річці та здавати його на переробку набагато вигідніше, аніж рибалити. Проте студенти університету Гаджі Мада вирішили змінити ситуацію. Вони розробили інноваційний біовідновлюючий реагент для очищення води. Він має вигляд капсул і складається з мікроскопічних морських водоростей.

Взагалі, біовідновлення – чи не найбільш природоощадний шлях вирішення проблеми брудної води. Він полягає у використанні рослинності, бактерій і мікроскопічних водоростей для поглинання і переробки шкідливих сполук у воді. Мікроводорості часто застосовують в подібних дослідженнях, оскільки вони швидко ростуть, ефективно знешкоджують забрудники і не шкодять екосистемі. Однак їх застосування потребує контролю, адже просто викинуті у природне середовище вони можуть спричинити цвітіння води.

Ідея індонезійців полягає у використанні перероблених пластикових пляшок як капсул для росту мікроводоростей – біовідновлювальних агентів в забруднених річках. Ці капсули розміщуються у водоймі, здійснюють свою фільтрувальну функцію протягом певного часу, а коли потрібно – з легкістю усуваються. Команда з університету Гаджі Мада вийшла у фінал глобального студентського змагання Shell Ideas360.

«Ріки впливають на стан наших морів, дикої природи, суспільства та економіки. Відновлення прісного водного середовища вже є не просто бажаним: це імператив», – наголошує природозахисник і дослідник Освел Хіноджоса Хуерта. Можливо, саме винахід студентів стане одним з вирішень цієї проблеми.

Текст: Мар’яна Андрусишин

Фото: blog.compassion.com

Матеріал підготовлений за підтримки компанії “Шелл в Україні”

Деталі конкурсу: www.shell.ua
Реєстрація ідей: www.shellideas360.com

Leave A Comment