“Вогонь у кризі” – індійські студенти запропонували паливо майбутнього

Фіналісти глобального студентського змагання Shell Ideas360 Крішна Чатурведі та Прія Сіаґ з Університету нафти та енергетики винайшли новий метод відновлюваного видобутку енергії.

Вже більше ста років люди спалюють вугілля, нафту і природний газ. Але нещодавно було виявлено нове потенційне джерело майбутньої енергії  – гідрат метану.

Родовища гідрату метану знаходять здебільшого в берегових частинах океану, але джерела потенційного палива зустрічаються і на суші.

k2_wk_methanhydratvorkommen

Зелені точки показують родовища в північних районах вічної мерзлоти. Червоні – родовища, виявлені геофізичними методами. Блакитними точками позначені родовища, які були перевірені шляхом прямого відбору проб.

Це новий і повністю невикористаний резервуар викопного палива, який містить величезні кількості метану – основного компоненту природного газу.2_16_methanhydrat-500x375

Гідрат метану супрамолекулярное з’єднання метану з водою, стійке при низьких температурах і підвищених тисках, найбільш широко поширений в природі газовий гідрат.

Індійські студенти запропонували схему видобутку метану, яка не лише дозволяє ефективно видобувати паливо, але й зменшує вплив на зміни клімату.

Так, вони пропонують вводити у гідрат метану рідкий вуглекислий газ, який буде заміщувати метан у гідраті, створюючи гідрат діоксиду вуглецю. Потім, за допомогою гарячої води, новоутворені гідрати розпадаються на воду та вуглекислий газ. А останній, за допомогою спеціальних мікроорганізмів, перетворюється на метан.

Таким чином, виникає цикл видобутку, який не лише дозволяє отримати відновлюване джерело енергії, а й зменшує кількість в атмосфері вуглекислого газу, який призводить до парникового ефекту та змін клімату.

Чи стане це майже викопне паливо вирішенням питаннь енергетичної кризи, покаже час. Але вже зараз в ньому бачать потенціал великі компанії. З цієюї ідеєю Прія та Крішна увійшли до п’ятірки найкращих команд світу у змаганні Shell Ideas360*, разом із командами з Канади, Сінгапуру, Нідерландів та Австралії.

*Shell Ideas360 – це міжнародний конкурс для обдарованих студентів, організований Shell International. Його метою є винахідництво, розвиток та обмін ідеями, що спрямовані вирішити проблему нестачі енергії, води та продовольства.

Матеріал створений на основі статті.

Текст: Поліна Шевченко

Матеріал підготовлений за підтримки компанії “Шелл в Україні”

Деталі конкурсу: www.shell.ua
Реєстрація ідей: www.shellideas360.com

Comments
2 коментарі to ““Вогонь у кризі” – індійські студенти запропонували паливо майбутнього”
 1. Юрій says:

  Шановна Поліна Шевченко!
  Трішки дивно читати такий матеріал, та ще й з фокусом на те, що “відкриття” зроблено індійськими студентами. Цьому відкриттю вже роки-і-роки! Спосіб активно використовується в США вже протягом понад 15 років. В Україні подібний проект з повним технологічним комплексом видобутку, переробки і використання був представлений ще у 2004 році. Але то був останній рік Кучми і вже у 2005 його представили Ющенку, маючи велику надію на підтримку. Але не склалося, як і багато іншого з Ющенком. Потім проект ще раз активно промотували уже разом з американськими партнерами у 2007 і 2008 роках, та знову нашому “любому другу” було на нього начхати. Потім чорні роки 2010-2014, і ось уже сьогодні в цих політичних обставинах всім далеко не до даного проекту. А саме Чорне море є тією неймовірною скарбничкою, величезним джерелом метаногідратів, яка здатна зробити Україну на сотні років незалежною не тільки від російського газу. Отже індійські студенти не зробили ніякого відкриття, а просто в який раз озвучили добре відому тему.

  • Olya Truten says:

   Шановний пане Юрію!
   Ви абсолютно праві, але в статті не йдеться про те, що індійські студенти відкрили метаногідрати. На скільки мені відомо, їх відкрили ще в 40 роках. Йдеться про новий спосіб їх використання, а саме про включення до процесу метаногенних мікроорганізмів.

Leave A Comment