SMART Water: винахід австралійських студентів допоможе заощаджувати воду

Три студенти-інженери з австралійського університету ім. Джона Монаша винайшли пристрій для збереження води, який представили на міжнародному конкурсі Shell Ideas360*, що пройшов цьогоріч в Амстердамі.

Пристрій SMART Water моніторить обсяги споживання води, фіксує пов’язані з цим витрати та вплив на довкілля. Він висвітлює весь процес використання води – де і як вода використовується ефективно, а де марнується; повідомляє тарифи водоспоживання, дає поради та рекомендації для економії води і показує досягнутий прогрес у напрямку водозбереження. Результати можна проглянути через комп’ютер або мобільний додаток – корисний момент, аби ощадити з комфортом.

Лідер команди винахідників, Еймі Пасріч говорить, що проект SMART Water поєднує силу технологій і «розумних» лічильників. Його призначенням є підвищити загальну обізнаність у проблемах сталого розвитку та навчити людей берегти воду: «SMART Water націлений змінити поведінку всіх людей – від старого до малого – у використанні води».

Як це працює? За задумом творців, лічильники SMART Water будуть під’єднані до кожного крана у господарстві, щоб моніторити використання води в реальному часі. Споживачі води будуть мати доступ до цих даних та зможуть використовувати їх на власний розсуд. Еймі продовжує: «Також можна завантажити додаток, який забезпечить особисту платформу для спостереження та зменшення використання води в розважальний та інтерактивний спосіб».

І хоча ця трійця не взяла перший приз, проте отримала цінний досвід: «Подорож була неймовірна, ми чудово розважились. Ми отримали змогу побачити три відділення компанії Shell: технологічний центр у Амстердамі, відділ у Рейсвейку та ще один у Роттердамі… Весь цей досвід незабутній – від роботи з нашим ментором Еріком Сіе, дивовижною людиною, до дружби, яка виникла між нами та іншими фіналістами й організаторами. Він допоміг нашій команді розвинути SMART Water в дещо, здатне відчутно вплинути на звички людей у використанні води по всій Австралії».

Хлопці продовжують вдосконалювати свій проект і планують якомога скоріше втілити його в реальність.

*Shell Ideas360 – це міжнародний конкурс для обдарованих студентів, організований Shell International. Його метою є винахідництво, розвиток та обмін ідеями, що спрямовані вирішити проблему нестачі енергії, води та продовольства.

Матеріал створений на основі статті.

Текст: Мар’яна Андрусишин

Матеріал підготовлений за підтримки компанії “Шелл в Україні”

Деталі конкурсу: www.shell.ua
Реєстрація ідей: www.shellideas360.com

Comments
1 коментар to “SMART Water: винахід австралійських студентів допоможе заощаджувати воду”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] Horace Josh – the finalists of the Shell Ideas360 competition with their SMART Water project. We already highlighted the SMART Water story and were delighted to talk to people behind it. Both Ami and Horace are studying electrical […]Leave A Comment