TeslaCamp хакатон

TeslaCamp, енергохакери, краудфандинг: підсумки та ідеї

Сезон EnergyCamp-ів 2013 закінчився, до наступного TeslaCamp-у ще майже рік, але мабуть, Вам цікаво дізнатися, як же розвиваються ідеї та проекти, що стартували на подіях Greencubator-а влітку

Згадаємо, як це було?

Ми раді, що проекти, представлені на TeslaCamp, впевнено розвиваються дал!

Так, переможець хакатону TeslaCamp – проект EcoIs.me – виборов перше місце в ще одному хакатоні  – hack4good Київ, і зараз бере участь в інвестиційній конференції IDCEE. Після TeslaCamp-у команда EcoIs.me активно працювала над подальшою доробкою прототипу, сайтом, підключенням сенсорів, мобільною версією сервісу.

EcoIs.me

Полярний ведмедик Bobo, що вже скоро вчитиме дітей енергоефективності, заслужив оплески в Лондоні, потрапивши до п’ятірки кращих проектів на конкурсі Connecting Homes Startup Competition – знайшов визнання і нових партнерів.

bobo polar bear

Розробник мікроінверторів для сонячної енергетики Євген Сбойчаков (EnergyLayer) також представляє свої розробки на IDCEE.

Інтерактивний контейнер для використаних батарейок, який усіх заінтригував, хоча й не був презентований на TeslaCamp-i, знаходиться на стадії розробки 3D-моделі, тож незабаром ми зможемо почути про нього більше. Інші команди також працюють над створенням своїх продуктів.

Проекти пішли в життя – і це основний результат того, що відбувалося 23-25 вересня під Києвом на TeslaCamp-і. Ми переконані, що наступного року буде ще більше команд і цікавих проектів! А поки – декілька новин про нові моделі фінансування у відновлюваній енергетиці.

Три тренди, що змінюють світ сьогодні: краудфандинг, кооперативи, sharingeconomy

Mosaic – сонячний спільнокошт 

Краудфандинг стає все більш вагомим інструментом збору коштів, сьогодні спільне фінансування проектів активно розвивається і в темі енергетики. Надзвичайно потужною платформою для цього в США є компанія Mosaic, яку ще називають “Kickstarter for solar”: вона поєднує громадян і проекти, що використовують сонячну енергію та потребують фінансування. Інвестором може стати будь-яка особа, а вкладення стартують від 25 доларів США. Все просто: виробляючи електричну енергію, проекти генерують доходи, а вкладники отримують свої дивіденди.Краудфандингова платформа, заснована в 2011 році, за час інсування зібрала 3,7 млн доларів, понад 10 тисяч осіб стали інвесторами. Так, 622 особи профінансували встановлення  сонячної інфраструктури на суму 377 600 доларів у гуртожитках для студентів та викладачів Університету Флориди, а 993 особи з 402 міст гуртом інвестували 1,3 мільйони доларів у встановлення сонячних панелей для багатофункціонального конгрес-центру Wildwoods.

Mosaic

Ден Розен, директор Mosaic Inc, та Біллі Періш, засновник, на даху молодіжного центру в Окленді. Фото – New York Times

По суті, сьогодні ми є свідками того як невеликі спільноти людей творять зміни, які ще донедавна були доступні тільки великим корпораціям. І ці малі інвестиції, об’єднуючись, впливають на розвиток цілої галузі, штовхаючи поширення відновлюваних джерел енергії знизу.Ми також стоїмо на порозі трансформації дискусії про «зелений» спосіб життя: від пасивної зміни побутових звичок окремої людини до активної позиції, яка запускає нові механізми у веденні бізнесу, розвитку спільнот чи цілих сфер ринку – через пряме фінансування відновлюваних джерел енергії.Сьогодні основним фокусом компанії Mosaic є сонячна енергія, але ніщо не стоїть на заваді в майбутньому інвестувати в інші об’єкти «чистої енергії»: від вітрових парків до станцій підзарядки електроавтомобілів.

1,3 млн євро за 13 годин на вітрову турбіну

Нещодавно вже ближче до нас, у Голандії, було встановлено новий краудфандинговий рекорд: 6,648 осіб разом купили вітрову турбіну на загальну суму 1,3 млн євро всього за 13 годин! Голландська компанія Windcentrale займається організацією спільного інвестування у вітрові установки. Кожна вітрова турбіна є кооперативом, що показує інший світовий тренд – новий кооперативний рух.
windcentrale
Фото: Wincentrale Так, енергетична трансформація Німеччини багато чому завдячує саме об’єднанню громадян, які разом вкладають кошти в перехід на чисту енергію. Такі дії створюють більш потужні та сталі зв’язки, де гравцями ринку є не монопольні великі корпорації, а мережа малих та середніх інвесторів.  А успіх голландського проекту чітко демонструє інтерес і готовність підтримувати відновлювані джерела з середини самого суспільства, яке добре розуміє всю важливість таких питань.

carzapp

Нарешті про третій тренд, який переживає сьогодні бум: sharing economy або «економіка спільного викориcтання». По всьому світу молоді люди проявляють все менше інтересу до довготривалого володіння речами, набагато вище ціниться доступ до ідей, товарів та послуг. Молодь ділиться технікою, туристичним спорядженням, одягом і навіть – транспортними засобами.
carzapp
Фото: Climate-Kic.org
Цю тенденцію підхопили німецькі “транспортні хакери” з компанії carzapp, що вирішили поборотися з проблемою простоювання автомобілів без потреби. Зареєструвавшись на платформі carzapp, одні користувачі можуть здавати свої авто в аренду, а інші – знаходити автомобілі бажаних параметрів і в необхідному місці. Досконало продумана система передбачає найменші дрібниці – від пошуку машин до безпеки водія та захист автомобіля від крадіжок.Та головним є не так технічна сторона питання. Проекти на кшталт carzapp змінюють логіку використання транспортних засобів, що приводить до раціоналізації ресурсів у місті (зараз проект тестується в Берліні). Таким чином зменшується потреба купувати автомобілі людям, які не часто ними користуються, що в свою чергу позитивно впливає на наповненість вулиць автівками і комфорт життя у великому мегаполісі.Навесні цього року через німецьку краудфандингову платформу SeedMatch carzapp залучив 250 000 євро (так, чверть мільйона).

Краудфандинг – не тільки десь за океаном, інвестувати можна тут!

Друзі, пропонуємо підхопити дух передових світових спільнот і втілити найкращі ідеї в життя тут, в Україні. Ми переконані, що навколо подій Greencubator–а зібрались незвичайні люди, багато в чому першопрохідці, які роблять унікальні для нашої країни речі.Ось хоча б два таких приклади, де можна стати інвестором сталих проектів:

ШELTER+ – майданчик для розвитку потенціалу дітей і підлітків

Робота команди ШЕLТЕР+ варта захоплення: її зусиллями в Кривому Розі з’явився безпрецедентний соціальний проект, що об’єднує спільноту небайдужих громадян для розкриття дитячих та підліткових талантів і корисного проведення дозвілля.Зараз ШЕLТЕР+ зусиллями громади збирає кошти на купівлю твердопаливного котла, який дозволить проекту відмовитися від газу і в кілька разів зменшити витрати на опалення. Приблизно за місяць їм вдалося зібрати більшу половину вартості котла.
шелтер+ шеlтер+
Ми пропонуємо гуртом підтримати цей проект. Чому? Не тільки тому, що ШЕЛТЕР+ створив у доволі депресивному місті яскравий центр тяжіння і творчості для молоді та дітей, який рятує їх від вуличного формату дозвілля – що саме по собі є сильною соціальною інновацією. А ще й тому, що кошти збираються на реальну річ, на hardware, на те, що здатне раціоналізувати енерговитрати та дозволить спрямувати кошти на розвиток проекту. Це, в свою чергу, покаже приклад іншим організаціям, що разом можна робити реальні зміни і бути частиною змін сектору енергетики.

Премія спільноти для EnergyLayer

євген сбойчаков мікроінвертор евгений сбойчаков

Мікроінверторний проекті EnergyLayer, представлений на TeslaCamp, на переконання команди Greencubator-а – один з найцікавіших проектів українського сектору чистих технології. Розрбка дозволяє як демократизувати доступ до сонячної генерації фізичним особам, так і підвищии ефективність та надійність великих промислових сонячних електростанцій (дізнатися більше про технологію). Це проект, який заслуговує підтримки – і тому ми оголошуємо формування премії спільноти Greencubator / TeslaCamp для Євгена Сбойчакова і його проекту, який протягом 3-х років Женя фінансує власним коштом.Вже зібрано 700 грн – і ми запрошуємо всіх шанувальників енергетичної мікроелектроніки долучатися до наповнення призовго фонду. Збір коштів ітиме до 1 листопада, щоб отримати реквізити дя переказу – напишіть нам info@greencubator.info. (Щоб зняти можливі питання: ми щиро підтримуємо цей проект і навіть допомагаємо представляти його на IDCEE, але не маємо ніякого фінансового інтересу в ньому. Всі зібрані кошти підуть розробникам).Ми щиро прагнемо, щоб в Україні народжувалися енергетичні рішення завтрашнього дня – давайте підтримувати їхніх творців!

Ставайте авторами

Як ви вже помітили – ми міняємо формат, і будемо розповідати не лише про події Greencubator-а, але й про цікаві події та відтриття в сфері енергетичних інновацій. Якщо бачите теми, історії, чи людей, які заслуговують висвітлення в розсилці, або хочете писати для нашого сайту – пишіть нам  info@greencubator.info

Щасти вам у всіх ваших починаннях та до зустрічі!

Щиро,
команда Greencubator-а

Leave A Comment